Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Omiljena knjiga

Go down 
3 posters
AutorPoruka
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Omiljena knjiga Empty
KomentarNaslov komentara: Omiljena knjiga   Omiljena knjiga Icon_minitimeThu Oct 30, 2008 4:11 pm

Vaša omiljena knjiga
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Omiljena knjiga Empty
KomentarNaslov komentara: Omiljena knjiga   Omiljena knjiga Icon_minitimeFri Oct 31, 2008 6:15 pm

Eh dragi moji sad ste me sjetili na moje knjige koje nisam vec duze vremena citala

''100 godina samoce''
Borghesa sam isto neke price citala vise puta.

Dostojevski , Ana Karenjina , Erica Jong , Janez Svajncer,
Len Seinghton, Utta Danella i td. Ni da se sjetim..

Ericu Jong sam citala (ne svaku naravno ) nekoliko puta.

I tako ima ih dosta , nazalost se prasina skuplja po nijima...
Ja nemam vise volje za citanje dok me ne strefne volja opet...

Kad se sjetim da sam gutala knjige citajuci i dan i noc , to mi je bio jedini hobi a danas , sta mi bi .?
Na vrh Go down
mlada
Pocetnik
Pocetnik
mlada


Broj komentara : 124
Reputation : 0
Points : 74
Registration date : 2008-11-30

Omiljena knjiga Empty
KomentarNaslov komentara: PAULO COELHO   Omiljena knjiga Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 5:56 pm

Procitala sam nekoliko njegovih knjiga i sve su predobre ali bih ipak izdvojila jednu kao najomiljeniju - "jedanaest minuta" ,knjiga je super i mislim da bi je svaka zena trebala procitati.


PAULO COELHO,
rodio se u Rio de Janeiru,1947.godine.Kad mu je bilo 23 godine,nakon sto je kratko vrijeme radio kao kazalisni redatelj i glumac,odlucuje napustiti studije i putovati svijetom kao hipi.Godine 1970.pokrece casopis2001.Prosao je put hodocasnika dug 830km od Santiaga do Compostele i 1986.godine pise "Dnevnik carobnjaka".Godine 1988.objavio je "Alhemicara"
Coelho je objavio jos sest knjiga:Brida(1990.),Valkire(1992.),Na obali rijeke Piedre sjela sam i plakala(1994.),Peta gora(1996) i Prirucnik za ratnike svjetlosti(1997.),Veronika je odlucila umrijeti(1998.)
Djela Paula Coelha prevedena su na pet kontinenata(42 jezika)i objavljena u 100 zemalja svijeta u ukupnoj nakladi od 15 miliona primjeraka.
Alhemicar je u 1994.godini dobio mnoga medjunarodna priznanja:uvrsten je medju cetiri najbolje knjige u godini,na popisu National Library Association(SAD),nominaciju francuskog casopisa Elle za Knjigu godine,a tu mu je titulu dodijelio i australski casopis Sidney Morning Herald.
Francuska vlada odlikovala je Paula Coelha najvisim odlikovanjem u kulturi:Vitezom reda knjizevnosti i umjetnosti.Prema anketi casopisa Le nouvel economist svrstan je medju 15 najpopularnijih pisaca u svijetu.
Alhemicar je predstavljao i temu mjuzikla koji je izveden 1997.godine u Japanu,a posluzio je kao inspiracija za simfoniju koju je skladao Valter Taleb(ciji je snimak pusten u prodaju u veljaci 1998.godine u izdanju BMG Classics),a filmska kompanija Warner Brothers otkupila je svjetska prava za snimanje filma.
Paulo Coelho imenovan je kao poseban savjetnik pri UNESCO-vom programu"Duhovna ujedinjenja i medjunarodni dijalozi".Svjetski ekonomski forum na zasjedanju u Davosu u veljaci 1999.dodijelio mu je Kristalnu nagradu za ujedinjenje razlicitih kultura.
Na vrh Go down
Sponsored content





Omiljena knjiga Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Omiljena knjiga   Omiljena knjiga Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Omiljena knjiga
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Stvaralastvo :: Knjizevnost-
Idi na: