Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav

Go down 
3 posters
AutorPoruka
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitimeWed Dec 17, 2008 5:59 pm

|17.12.2008. u 14:17
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav

Policija MUP-a Kantona Sarajevo danas je pronašla beživotno tijelo Ismeta Bajramovića Ćele u njegovom stanu na Ciglanama, potvrdio je za Sarajevo-x.com glasnogovornik MUP-a KS Dragan Mioković.
U toku je policijski uviđaj, nakon čega će se znati više detalja.

Federalna televizija je javila da je, prema nezvaničnim informacijama, Bajramović izvršio samoubistvo.

Ismet Bajramović Ćelo ratni je zapovjednik Vojne policije Armije BiH, čije se ime poslije rata dovodilo u vezu s kriminalnim miljeom u Sarajevu.

Kantonalno tužilaštvu u Sarajevu prije osam godina protiv njega je podiglo optužnicu za ubistvo Rahmana Hajdarpašića.

Bajramović se, zbog problema sa srcem, jedno vrijeme liječio u Centru za srce Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: re   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitimeWed Dec 17, 2008 6:02 pm

E medu ja sad procitah i posao sam da postavim vijest ,ali si me preduhitrila.
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
bebano
Pocetnik
Pocetnik
bebano


Broj komentara : 132
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: zalost   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitimeThu Dec 18, 2008 2:30 am

MENI JE LICNO ZAOO CELE ,CELO JE IMO SVOJIH LOSIH I DOBRIH STRANA ALI VISE DOBRIH;BAREM ZA MENE LICNO GA NE POZNAJEM ALI PRATILA ZBIVANJA O NEMU I NJEGOVIM DUSMANIMA tuzan MNOGI SU GA MRZILI PLJUVALI PO NJEMU;ALI IPAK JE BIO BORAC: tuzan tuzan A ZNAM DA NI JE JEDINI UBIJENI IMA IH JOS NEKI SU IH MOZDA ZABORAVILI Celo,Juka,Krusko,Caco i Delalic nisu vise zivi ,i vecina njih su silom sklonjeni iz zivota.
Dok su valjali u ratu bili su dobri...u ratu i posle su pusteni da se snalaze kako znaju ZALOSNO STVARNO DA SE ZABORAVE LEGENDE SARAJEVA tuzan
Na vrh Go down
bebano
Pocetnik
Pocetnik
bebano


Broj komentara : 132
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitimeThu Dec 18, 2008 2:43 am

tuzan
Na vrh Go down
bebano
Pocetnik
Pocetnik
bebano


Broj komentara : 132
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitimeThu Dec 18, 2008 2:37 pm

U svom stanu u ulici Hakije Kulenovića u sarajevskom naselju Ciglane jučer je pronađen mrtav Ismet Bajramović Ćelo (42) iz Sarajeva.

Mrtvog Bajramovića su, kako saznajemo, pronašli brat i rođak, koji su o tome odmah obavijestili policiju.

Napeta situacija

Iako to u prvi mah niko nije htio zvanično potvrditi, višesatnim uviđajem ustanovljeno je da je Bajramović oduzeo sebi život pucajući iz pištolja u glavu.

Vijest o njegovoj iznenadnoj smrti brzo se proširila gradom. Brojni prijatelji i rodbina došli su ispred stana želeći se i sami uvjeriti da je vijest istinita. Plato ulice Hakije Kulenovića bio je ispunjen desetinama policijskih vozila, policajcima i specijalcima koji su se tu našli zbog njima znanih razloga.

Situacija je na momente bila napeta, jer su Bajramovićevi prijatelji u nekoliko navrata zamalo izazvali incidente zbog kamermana i fotoreportera, kojima nisu dozvolili snimanje.

Jedan iz grupe mladića nasrnuo je na dvojicu kamermana, ali su policajci brzo reagirali i smirili situaciju. Nedugo nakon toga na mjesto događaja stigla su još dva kombija sa specijalcima.

Naložena obdukcija

Uviđaju je prisustvovao i dežurni tužilac Edin Muratbegović, koji nam je kazao da o detaljima smrti ne može govoriti, jer je istraga u toku.

- Bajramović je pronađen s vidnim povredama u predjelu glave. Naložena je obdukcija kojom će biti utvrđen stvarni uzrok smrti, a bit će obavljen još niz istražnih radnji, nakon čega ćemo precizno moći reći o čemu se, zapravo, radi - rekao je Muratbegović.

Nakon uviđaja, tijelo Ismeta Bajramovića je vozilom "Pokopa" prevezeno u mrtvačnicu.

Policajci su u kombiju odvezli četvoricu muškaraca koji su ometali kamermane u njihovom poslu. U policiji nam je rečeno da nije riječ o hapšenju nego o davanju izjave.

New York Times: Ćelo je "Sarajevski kum"

U brojnim izveštajima koji se odnose na njegove aktivnosti, Bajramović se pominje kao glavni čovjek u mreži niza mutnih poslova, uključujući šverc oružja, municije, droge, a, navodno, kontrolisao je i brojne noćne klubove i kockarnice.

Ismet Bajramović Ćelo je prije rata u BiH bio poznat kao sitni kriminalac, ali je poslije sukoba postao šef sarajevske mafije, ili „sarajevski kum”, kako ga je prozvao „New York Times”.

Bajramović je 2006. godine osuđen na dvadesetogodišnju kaznu za ubistvo Rahmana Hajdarpašića, da bi nakon toga presuda bila ukinuta, a proces obnovljen

Od zatvorenika do komadanta

Ismet Bajramović Ćelo rođen je 26. marta 1966. godine u Sarajevu. Kao mladić, došao je u sukob sa zakonom pa je polovinom osamdesetih godina u tadašnjem Okružnom sudu u Sarajevu osuđen zbog raznih krivičnih djela na višegodišnju zatvorsku kaznu.

Prije odsluženja pune kazne u Kaznenopopravnom zavodu Zenica, ponajviše zahvaljujući bliskim vezama sa Alijom Delamustafićem, vlasnikom nekadašnjeg "Cenexa" i ministrom policije u Vladi tadašnje Republike Bosne i Hercegovine, na slobodi se pojavljuje neposredno pred agresiju na BiH.

Bajramović je među prvima stao u odbranu Sarajeva, a bio je i zapovjednik Vojne policije Armije BiH. Pod još nerazjašnjenim okolnostima, 1993. godine pokušana je njegova likvidacija. Tada je, najvjerovatnije snajperskim hicem, s veće udaljenosti pogođen pored srca dok je sjedio u bašti jednog kafića u sarajevskom naselju Ciglane.
Hitno je posredstvom UNPROFOR-a izmješten u Italiju na liječenje. Poslije oporavka, jedno je vrijeme boravio u Njemačkoj, a po povratku u Sarajevo poslije rata, njegovo se ime dovodilo u vezu s kriminalnim miljeom u Sarajevu.

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu je prije osam godina protiv njega podiglo optužnicu za ubistvo Rahmana Hajdarpašića 31. marta 2000. u fast fudu "Brajlović" na Ilidži. Prvostepenom presudom Bajramović i ostali osuđeni su na dugotrajnu kaznu zatvora, ali je Vrhovni sud FBiH, ukidanjem svog rješenja, vratio postupak na početak.

U ponovljenom postupku Bajramović i ostali su oslobođeni optužbi, ali je Vrhovni sud i ovu presudu ukinuo i predmet ponovo vratio na početak. Treće suđenje nikada nije završeno, jer Bajramović, zbog problema sa srcem, nije mogao prisustvovati glavnom pretresu.

Zbog navedenih srčanih tegoba, jedno se vrijeme liječio u Centru za srce Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Posljednjih je godina bio čest gost sarajevskih kockarnica, a pratila ga je priča da je konzumirao velike količine droge.

Bajramović je bio i na listama traženih osoba u Republici Srpskoj zbog svoje ratne uloge u Centralnom zatvoru u Sarajevu.

Karkin: Izgubio sam prijatelja, a ne klijenta

Bajramovićev dugogodišnji advokat Fahrija Karkin jučer se, također, našao na Ciglanama čekajući kraj policijskog uviđaja, nakon čega se kratko zadržao u Bajramovićevom stanu kako bi podijelio tugu s njegovom suprugom i rodbinom.

- Izgubio sam prijatelja, a ne klijenta. Prve informacije kojima ja raspolažem su da se Bajramović ubio ispalivši iz pištolja hitac u glavu. Koliko znam, nije ostavio nikakvo oproštajno pismo. Već sam čuo neke špekulacije da je Bajramović ubijen ili da se predozirao, ali to nije tačno - kazao je Karkin.

On je naveo da je Bajramović imao zdravstvenih problema još od ranjavanja u ratu, s tim da mu se stanje pogoršalo u posljednje vrijeme.

- Čuli smo se u subotu i kazao mi je da ima srčanih tegoba te da su mu otoci na nogama manji. Tačno prije mjesec umrla mu je sestra, što ga je dodatno potreslo - naveo je Karkin naglasivši da će dženaza Ismetu Bajramoviću, najvjerovatnije, biti obavljena u petak.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav   Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ismet Bajramović Ćelo pronađen mrtav
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ismet Bajramovic Celo Neobjavljen Interviju
» Ismet Bajramović jeste izvršio samoubistvo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Politika i desavanja :: Desavanja-
Idi na: