Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Muske suze

Go down 
5 posters
AutorPoruka
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeThu Oct 30, 2008 3:54 pm

E da vidimo sta mislite o muskim suzama i sta mislite o muskarcima koji placu......... jesi li po vama to mekusci .......... da li odobravate kada pokazuju svoje emocije ........i ustvari ima te li ikakvog iskustva sa muskarcima koji placu.
Recimo ja imam druga koji uvijek place kada je tuzan kraj na filmu .....a poznajem i jednog isto ko da je kamen ....... nikad ama bas nikad nije zaplakao .......... licno meni se ne svidzaju ovakvi ekstremi
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeThu Oct 30, 2008 8:19 pm

Moje osobno misljenje je da muskarci zaista placu a ne cmizdre kao zene , nije vazno zbog cega ili zasto . Oni su osjecajni samo sto staromodni odgoj i kultura nalazu svakom muskarcu da nesmije plakati jer nebi bio muskarac. Imala sam prilike vidjeti da muskarac place zbog nemoci da pomogne voljenoj majci , djetetu , zeni , pa pobogu imaju i oni dusu i srce , osjecaju jer su ljudska bica , te imaju emocije kao i svaka osoba pa cak i zivotinja na ovoj planeti.. Zato muskarci kad placu mislim da su zaista u jako teskoj zivotnoj situaciji . Moj prijedlog je da muskarci budu onakvi kakvi jesu i da pokazuju svoje emocije onako kako im naviru jer cemo samo tako znati dali nas vole , sta osjecaju a ne da glume nesto sto nisu... :( :( :D
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeMon Nov 03, 2008 8:48 pm

Dali smiju muskarci plakati


Ako je istina da muškarci vladaju svijetom, cijena za to je golema. Naime, muškarci su od začeća do smrti osjetljiviji i ranjiviji od žena. Što se urotilo protiv muške dugovječ­no­sti? Na to je pitanje odgovore pokušala pronaći ugledna američka liječnica, stručnjakinja za spolno specifičnu medicinu, dr. Marianne J. Legato i uobličila ih u svojoj novoj knjizi “Why Men Die First: How to Lengthen Your Lifespan” (Zašto mu­škarci umiru prvi: Kako produžiti svoj životni vijek) koju bi bilo zanimljivo vidjeti i u hrvatskom prijevodu.

- Od vremena mojeg studiranja ne sjećam se da se itko ozbiljnije upitao zašto je to tako, zašto muškarci, primjerice u SAD-u, umiru prosječno devet godina prije nego žene. Nedavno mi je jedan muškarac rekao kako nikad o tome nije ni razmišljao. “Mislio sam da je to zadano”, objasnio mi je - kaže dr. Legato u svojoj knjizi.

Ako je istina da muškarci vladaju svijetom, cijena je za to golema. Jer oni su od začeća do smrti osjetljiviji i ranjiviji nego žene. U doslovno sva­kom društvu na svijetu tzv. jači spol živi kraće. Nešto od toga posljedica je biologije, nešto odgoja i društva. Od muškaraca se očekuje da preuzimaju rizike - ratuju, gase vatre, ru­dare, upravljaju naftnim platformama, grade mega­gra­đe­vine...

Istovremeno, odgoj i dru­štvene norme potiču ih da se nikad ne žale (“Nije muški” i “Dečki ne plaču”) ni na što, pa ni na bol. I muška biologija, po­sebice u mladosti, utječe na potencijalno rizično ponašanje. Adolescenti i mladi odrasli muškarci nose u sebi kombinaciju nemara, samopouzdanja, ideje o neranjivosti, te spremnost da podnose bol i zakinutost. Ta kombinacija čini ih prijemčljivijim za nasilje - kao izvršitelje i žrtve. Zato je nasilna smrt, u velikom broju zemalja, jedan od četiri glavna načina umiranja muškaraca od rođenja do dobi kada bo­lesti srca i rak ne počnu vladati kao glavni uzročnici smrti.

A već osnovna biologija čini muškarce manje sretnima od žena - za početak, muško dijete ima manje šanse preživjeti u maternici nego žensko. U vrijeme porođaja dječaci kasne u razvojnoj zrelosti za djevojčicama šest tjedana. Dječaci imaju četiri puta više razvojnih problema nego djevojčice. Muškarci svih dobi češće i teže pate od sedam od deset najčešćih infekcija koje napadaju ljudski rod. Razlog je što jednostavno nemaju dovoljno snažan imunosni sustav poput ženskog. Muškarci imaju prve probleme s bolestima koronarki (krvnih žila srca) sredinom tridesetih, čak 15 do 20 godina prije žena. Dvostruko više muškaraca umire od te bolesti nego žena.

I depresija je bitan čimbenik. Dr. Legato ističe taj problem kao jedan od najvažnijih, onaj o kojem se malo govori, a ima golem utjecaj na zdravlje i dugovječnost mušk­­ar­aca. Žene, kažu statistike sa svih strana svijeta, dvostruko češće pate od depresije nego muškarci. Legatova kaže da se jedan od glavnih razloga za takve podatke krije u činjenici što muškarci skrivaju patnju. Opet, zbog društvenih i odgoj­nih razloga. Ženama je “do­pušteno” plakati, govoriti o tuzi, savjetovati se s prijateljicama i stručnjacima o iskustvima i učiti kako se nositi s njima. One češće traže savjete i pomoć nego muškarci. Njima je taj luksuz zabranjen - “Izdrži to”, uče ih roditelji, učitelji, zapovjednici, treneri, nadre­đe­ni... I strašno griješe.

- Mnogi muškarci traže pomoć liječnika tek kada ih partnerice pritisnu ili im je stanje veoma ozbiljno. Žene se u tra­ženju pomoći vode logikom. Tako su naučene i vrlo motivirane. U mnogim slučajevima muškarce ubija činjenica da ne žele ići liječniku, da ne žele tražiti pomoć. O svemu tome treba govoriti. Muškarci su zakinuti, a ne treba biti tako - ka­že ta liječnica i predlaže ne­ko­liko jednostavnih poteza kojima si muškarci mogu pomoći da žive bolje i dulje.

“Ostavite neugodu u če­ka­onici”, poručuje dr. Legato. Žene od rane dobi uče biti is­krene i otvorene s liječnicima. Simptomi mogu biti neugodni i ne činiti se kao tema za razgovor (poput erektilne disfun­kcije), a oni mogu biti po­vezani s velikim zdravstvenim problemima kao što su dijabetes i srčane bolesti. Legatova tako­đer ohrabruje muš­kar­ce da obavljaju redovite samopreglede testisa (jedanput mje­sečno), podjednako kao što se ženama preporučuje sa­mo­pregled dojki. Iako se mu­š­karci užasavaju i pregleda prostate, oni su znatno manje ne­­ugodni nego bol, neugoda i n­eiz­vje­snost kod liječenja raka.

Srčane bolesti, točnije, bolesti krvnih žila srca (koronarki) ubijaju muš­karce u najboljim godinama. Zato je, piše dr. Legato, imperativ za svakog muškarca sjesti i procijeniti rizik od srčanih bolesti uzevši u obzir obiteljsku povijest, genetiku. Imate li rođake koji su umrli od srčane bolesti prije 60. godine života? Koliki vam je kolesterol? Jeste li kada doživjeli epizode nesvjestice, kratak dah...?

- Strašno podcjenjujemo te probleme - kaže dr. Legato - a muškarci u ovom području nisu genski blagoslovljeni po­put žena. Hormon estrogen osigurava ženema zaštitu koju muškarci nemaju. Zato kod žena broj srčanih bolesti raste u godinama nakon meno­pa­uze, dakle, nakon 50.




OBAVEZNO PROCITATI
Na vrh Go down
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: ISTINA   Muske suze Icon_minitimeTue Nov 25, 2008 11:33 pm

DRAGI MOJI POZNATO JE DA SU SUZE LIJEK OD STRESAI DA SU KAO I SMIJEH DIO EMOCIJA
A ZASTO MUSKARCI NEBI PLAKALI?
JA EV TO JAVNO KAZEM AKO JE SITUACIJA ZA SUZE JA PLACEM,
ILI OD RADOSTI ILI OD TUGE
MISLIM DA JE TO NORMALAN NACIN IZRAZAVNJA EMOCIJA
I VIDIO SAM MNOGO "VELIKIH"MUSKARCINA KAKO PLACU

ZNACI U POTPUNOSTI SE SLAZEM SA FATOM
NEZNAM STA MI JE DANAS
HAHAHAHAHAHA




HAMAN SAM SE ZALJUBIO,CIM NE NALAZIM ARGUMENTE DA PROTIVRIJECIM FATI
HAHAHAHAHAHAHA
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 4:23 am

Ma CMOKI te Fataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zaljubljena
Jesam li rekla da cu te ukrotiti ha la la la la la la la la
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 6:24 pm

Placi srce placiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Zaboravi lazi njeneeeeeeeeeeee
u vinu utopicu tuguuuuuuuuuuuuuu
i umrijecu zbog te zeneeeeeeeee



hahaha i tako nekoliko puta
ojha
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: re   Muske suze Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 11:01 pm

Pa normalno da i ja placem i ne stidim se toga .Jednostavno , kada covjek uleti u situaciju da se mora izvaditi on place ( ma salim se heheh).Ozbiljno ,sasvim normalno dozivljavam muskarce koji zaplacu , mada su te suze malo teze nego zenske .Ali pobogu i mi smo ziva bica i mi osjecamo (bar neki) , pa sta ocekivati nego suze kao sliku emotivnog stanja u kojem se ta osoba koja place nalazi , da li bilo radost ili zalost nevazno .

Neeno...
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 7:02 pm

Mislim da je sasvim normalno kad muskarac place i kako kaze fata muskarci placu ne cmizdre ko mi zene za svaku sitnicu.Ako vidis da muskarac place znajte da ima dobar razlog za to da ga je dobro stislo.I mrzim kad cujem kako muskarci komentarisu< koji za sebe misle da su lafcine> gdje da muski placu to nisu muskarci nego Pi. to nije tacno plac je sastavni dio zivota mi kad dolazimo na svijet oglasavamo se placem kad odlazimo opet ljudi placu za nama tako da je normalno da placu i muskarci ko i zene.I na kraju svima nama treba ponekad ventil rasterecenja inace bi svi pukli to jest poludili. ;)
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: re   Muske suze Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 8:57 pm

E sad ja kontam sto ja nemogu poluditi .To je zato sto stalno budem ko placipic....hehehehehe
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 9:07 pm

neeno (citat):
E sad ja kontam sto ja nemogu poluditi .To je zato sto stalno budem ko placipic....hehehehehe

E sreco jos koja godina samnom u zajednickom zivotu ili ces stalno da places ili da poludis oj hljebeeeee
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: re   Muske suze Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 9:10 pm

Nakon 13 mjeseci sreco sa tobom vec sam oboje hehehehehehe
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitimeSat Dec 13, 2008 2:36 pm

Place…..Sedi naslonjen o krevet zaledjenog lika i place…..Suze se slivaju…..Klize preko obraza,niz prirodno izbrazdan kanal nosne udoline,sve do brade i tu kao mali vodopadi nestaju….Ne cujem sta govori, ne percipiram napuklinu,gledam ta dve mlaza i mislim kako bi lepo bilo baciti ih na slou i jos na sateru…..genijalno…..Plasi me sopstvena hladnoca,hladnokrvnost….On sedi i place po prvi put…..Muske suze….I sto bas sada?U stvari znam……Kako se usudjuje da to cini sada kada meni vise nije vazno.Zar nije mogao lepo da se isplace kad je odlazio u JNA…..bas onog trenutka kad sam mu saopstila da ga ostavljam (znam ,znam, uzasno bedno i nepotrebno ostavljanje)….ili recimo kad je diplomirao(makar koja suza radosnica)…..ili kad je odlazio u beli svet a ja ostajala da cekam,samo je mahnuo i odleteo…..nije plakao ni kada sam mu slala slike deteta koje tek sto je upoznao i koje se menjalo iz dana u dan a on to nije mogao da vidi……nije plakao ni kad se vracao…..ponajmanje kad sam ja plakala…..Ne place zbog tuznih filmova i ratnih drama,zbog potresnih socijalnih prica,gladi u Somaliji,rata u Ugandi,himne i zastave,zgazenog psa na putu,smrti,rekvijema za sve one unesrecene ,gladne,utucene,pretucene,zlostavljane…..I bas sada u ovako trivijalnom trenutku ,nicim izazvano proliva dragocenu slanu tecnost ……Kazanova je skupljao suze svojih ljubavnica.One tako dragocene i cenjene imale su gotovo isceliteljsko dejstvo.Uhvatih na vrh kaziprsta jednu njegovu tek skliznulu ….zaista je slana….Man Rey je napravio odu suzama na svoj otkaceni fotografski nacin…..Ma pusti Man Reya…..Znam da je udario o zid….Znam da glava boli…..Znam da sam mislila da vise nije vazno….Ali jeste……Vazno je valjda jer ga volim,bas takvog kakav jeste…..Volim tog samouverenog kuckinog sina….Volim ga kad place prvi put u zivotu jer sumnja da meni nije vazno…….A u stvari jeste……..Volim sto je zavesa pala …. predstava moze konacno da pocne…….
Na vrh Go down
Sponsored content





Muske suze Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muske suze   Muske suze Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Muske suze
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» za muske-da i oni imaju sta na pameti

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Zabava :: Zenski kutak-
Idi na: