Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Sta je to sreca?

Go down 
2 posters
AutorPoruka
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Sta je to sreca?   Sta je to sreca? Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 3:49 pm

Sta je to sreca Question

Zaista sreca je nekada na dohvat ruke,a onda iznenada shvatimo koliko je u stvari daleka i nedokuciva.Svi mi,koliko god nas ima na ovoj planeti,ceznemo za srecom.Medutim,prva prepreka ka dostizanju srece,je cinjenica da cak ni neznamo sta je sreca.Ponekad,tek kada ona prode,shvatimo da smo bili srecni.
Obicno mislimo da je sreca zivot bez straha,besa,tuge,razocarenja i svega sto je neprijatno.U vezi sa tim stoji i nasa druga zabluda,odnosno zelja da ono sto je prijatno traje vecno,sto je u stvarnosti nemoguce.Ovakvo stanje i shvatanje srece potice iz nasih ranijih iskustava,kada su prijatna emocijalna stanja zbog sitosti i prisustva majke,prekidana njenim odsustvom,sto je izazvalo intezivna osecanja bjesa i straha.
Kasnije i kao odrasli,cesto neshvatamo da su dobro i zlo dve strane iste medalje,odnosno da su oni koji nam pricinjavaju zadovoljstvo istovremeno i izvor nase nesrece i nezadovoljstva,koje je izazvano njihovim odsustvom,neraspolozenjem ili nepaznjom.
Koreni naseg nezadovoljstva su u nasoj preteranoj okupiranosti sobom.Svi mi verujemo da smo najvaznija osoba na svetu i da je ono sto se nama desava,najvaznije i najstrasnije.

Bernard So je ljepo rekao:”Tajna ocajnika je u tome sto ima suvise vremena da razmislja o tome koliko je nesrecan!”Dakle,sto vise ocekujemo od srece,tonemo dublje u ocaj.Kada bismo malo vise razmisljali o osjecanjima drugih bili bismo mozda srecniji.

Psiholozi definisu srecu kao jedan nagli,iznenadni,snazan psiholoski dozivljaj prijatnosti zbog zadovoljenja neceg sto smo dugo cekali i jako zeleli,pa kada nam se to ostvari,mi smo srecni.Taj dozivljaj obicno kratko traje i u tom kratkom intervalu covek kao da je odvojen od spoljasnjeg svjeta.Sreca i uspjeh zaista covjeka odvajaju od realnosti.To se najbolje vidi kod zaljubljenih koji nikog nevide i necuju jer su u “oblacima”,a sa druge strane kaludjerica koja je posvetila zivot Bozijem radu,moze da kaze za sebe da je srecna jer zivi daleko od realnosti i svakodnevnih problema.

Tri su osnovna razloga zbog kojih covek ne moze do kraja da bude srecan:
*Nase telo je sklono propadanju,bolesti i smrti;
*Priroda pred cijom smo snagom nemocni;
*I treci,najbitniji razlog su ljudi sa kojima zivimo,koji svojom mrznjom,netrpeljivoscu,teznjom za dominacijom…cesto zagorcavaju zivot jedni drugima.


Ipak,je najvaznije od svega kako covjek vidi i dozivljava zivot i dogadanja oko sebe.Ako shvatimo da u zivotu nema trajnog zadovoljstva,da nema prijatnosti bez neprijatnosti,onda smo blizi shvatanju srece.
Zabluda je da materijalna dobra mogu obezbediti trajno blazenstvo i srecu.O tome svjedoce ispovjesti bogatih i uspjesnih.Bice,ipak da je sreca satkana iskljucivo u nasoj sposobnosti da prihvaimo i prijatnost i neprijatnst,bez osude i panike.Jer nepromenljiva je cinjenica da zivot nikada i nikome nije lak,te da ga moramo prihvatiti takvog kakav je.To neznaci da treba prihvatiti mazohizam i trpnju kao nacin zivljenja,nego shvatiti da je sve relativno,da se u zivotu smjenjuju dobro i zlo,radost i zalost,druzenje i samoca,uspjesi i neuspjesi,kao sto se i u prirodi smjenjuju toplo i hladno,dan i noc,kisa i sunce.Zato,molim te budi spreman da prihvatis sve uvrede zivota kao i njegove blagodeti,jer nema zamene za zivot!

Mogu ti reci jos ovo:
Srecna sam sto tamo negdje postoji jedno jedinstveno bice,satkano od svih tih dobrih i losih osobina koje nosis u sebi.Ti,bas takav kakav si,moras znati da si specifican,moras znati da je svako bice,jedno istinsko i neponovljivo umetnicko djelo prirode.Moras ziveti jer sposoban si da volis,to je tvoja misao na ovoj planeti.Podari ljubav i cini druge srecnim.Davanje je najveca radost,ciniti druge srecnim je Boziji dar.
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta je to sreca?   Sta je to sreca? Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 4:39 pm

Sreca je biti zdrav, imati veliko srce ,imati razum i ponasati se racionalno ,odrasti sa roditeljima koji ti mogu usaditi makar malo ljubavi i osnovne kulture,nauciti slusati i druge,neko je vec rekao raditi ono sto volis itd...mogu jos dosta toga nabrojati . Jos je vazno biti skroman jer sve navedeno nemozes nikad imati al zbog toga nemoras biti nesretan ...


Sreća, užitak i zadovoljstvo su emocionalna stanja u kojima smo zadovoljni. Definicija sreće je jedan od najvećih psihologijskih problema. Predložene definicije uključuju slobodu, sigurnost, položaj u društvu, materijalna dobra, unutarnji mir i tako dalje. Moguća definicija mogla bi biti da je sreća stanje u kojem ljudi ponašanjem dolaze do suprotstavljanja vanjskim silama koje bi inače dovele do nesreće (tuge).

Riječ zadovoljstvo se često koristi za izražavanje lokaliziranog, tjelesnog osjećaja, dok se sreća koristi s dubljim smislom, unutrašnjim osjećajima. Sreća traje duže od brzo prolaznog zadovoljstva, te se često promatra kao neprocjenjiva. Ona može doći kao posljedica pomno planirane situacije, može biti uzrokovana dobrotom drugih, ili situacija koje se osjećaju kao pozitivne i vrijedne. Mnogo uvrježenije mišljenje za sreću je to da je uzrokovana cjelokupnim životom i svjetonazorom. Pitanje najboljeg oblika življenja je jedno od glavnih tema etike.

Verovatno svako od nas srecu dozivljava drugacije,i razlicite stvari ga cine sretnim.Ali dali iko od vas moze reci da je sreca stalna,dali postoji neko ko je srecan do kraja zivota?
Ja misim da ne ,sreca je samo trenutak,jedan kratak period koji dodje iznenadno i tako isto ode..
Verovatno ako bismo stalno bili sretni tad nebismo ni znali sta je to sreca,jer bez zla nemozes da prepoznas dobro tako isto i bez nesrece nemozes da prepozas sta je sreca.
Mnogi su pametni ljudi srecu citirali na razlicite nacine,neki kazu da dolazi sama a neki da je sami stvaramo?
Dali je moguce stvoriti svoju srecu,uciniti da ona dodje da je tu oko vas,dali moze da se utice na svoj put i koliko nam treba da bismo bili sretni?
Dali sitnice ili nezamislive fantazije?


la la la la la la la la
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta je to sreca?   Sta je to sreca? Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 5:46 pm

Kao sto mnogi znaju ja radim ko zdravstveni radnik tj radim u bolnici sa djecom na intenzivnoj njezi
tako da vjerujte svega se nagledam i kad vidim sta se desava toj djeci i odraslima hiljadu puta pomislim hvala bogu pa sam zdava da mi nista ne fali ni meni ni moima bliznjima nema ljepse srece u zivotu nego biti zdrav,sve ostalo u zivotu je totalno nebitna pa i ta ljubav tako reci i kad si bolestan i osuden na propast ni ona ti ne treba a ne one materijalne stvari za koje ljudi znaju da zude kao sto su kuce,vile pare .E eto ljudi sta je sreca za mene
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta je to sreca?   Sta je to sreca? Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 8:03 pm

Recept za sreću, sadrži sledeće sastojke:

1. Posadite biljku i gajite je;

2. Setite se najmanje pet srećnih trenutaka na kraju svakoga dana;

3. Odvojite vreme za razgovor sa voljenom osobom, najmanje jedan sat nedeljno;

4. Nazovite prijatelja/prijateljicu sa kojim/kojom se niste dugo videli i dogovorite susret;
5. Svakog dana častite sebe nečim i lagano uživajte u tome;

6. Dobro se nasmejte bar jednom dnevno;

7. Vežbajte barem pola sata tri puta nedeljno;

8. Nasmešite se i pozdravite nepoznatu osobu bar jednom dnevno;

9. Prepolovite vreme provedeno ispred televizora;

10. Širite dobro raspoloženje - svaki dan učinite nešto dobro za nekoga
Na vrh Go down
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan
Lady - Fata


Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 2008-10-28

Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Trenutno razmisljam o ...   Sta je to sreca? Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 4:00 pm

Trenutno razmisljam o tome koliko sam sretna ...i zato sam sretna la la la la la la la la
Na vrh Go down
Sponsored content





Sta je to sreca? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta je to sreca?   Sta je to sreca? Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sta je to sreca?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Zabava :: Trenutno razmisljam o .....-
Idi na: