Bih-Geto

http://bihgeto.forumieren.com

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Za ubistvo Tihića i Kebe nudi se milion KM?

Go down 
AutorPoruka
medena
Moderator
Moderator

Broj komentara : 539
Registration date : 2008-10-28

KomentarNaslov komentara: Za ubistvo Tihića i Kebe nudi se milion KM?   Thu Nov 13, 2008 10:43 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Za ubistvo Tihića i Kebe nudi se milion KM?!

Osobe koje stoje iza prijetnji navodno spremne platiti milion KM za ubistva • Federalna policija i SIPA provjeravaju navode...
13.11.2008. 07:56
Izuzetno pojačane mjere obezbjeđenja predsjednika SDA i dopredsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Sulejmana Tihića jučer su bile posebno primjetne ispred zgrade Vlade FBiH prilikom njegovog dolaska i odlaska sa sastanka predstavnika stranaka o funkcioniranju federalne vlasti.

Procjena ugroženosti

Tragom neuobičajene slike osiguranja koje su vršili pripadnici SIPA-e, novinari su informaciju više dobili od potpredsjednika FBiH Mirsada Kebe, koji je potvrdio da su Tihiću i njemu prekjučer upućene prijetnje likvidacijom. Kako nam je kazao, postoje informacije da iza prijetnji stoje osobe koje su spremne platiti milion KM za ubistvo Tihića i Kebe.

- Radi se o usmenim prijetnjama, a sve je prijavljeno nadležnim organima. Znam jedino još da je danas ispred zgrade u kojoj stanujem privedeno jedno lice, koje su saslušali policajci sarajevske Policijske uprave Centar - izjavio je Kebo.

Robert Cvrtak, portparol Federalne uprave policije, za naš list jučer je potvrdio da je ova policijska institucija upoznata sa sadržajem prijetnji upućenih Tihiću i Kebu, ali osim da su provjere njihove vjerodostojnosti u toku, nije mogao reći ništa više.

Detalje jučer nije imao ni Dragan Lukač, pomoćnik direktora SIPA-e, koji je rekao da su provjere u toku. Portparol SIPA-e Željka Kujundžija saopćila nam je da pojačane mjere osiguranja ličnosti poduzima na osnovu stručne procjene o ugroženosti osoba.

Sumnjivac u zgradi

- SIPA je zbog ozbiljnih prijetnji upućenih dvojici visokopozicioniranih dužnosnika BiH i FBiH pružila pojačane mjere zaštite. Informaciju o prijetnjama SIPA je pravovremeno zaprimila i poduzima sve mjere radi otklanjanja prijetnji te eventualnog pronalaska i procesuiranja počinilaca - kaže Kujundžija.

U MUP-u Kantona Sarajevo potvrđeno nam je da je policija vrlo brzo nakon što je u zgradi u kojoj stanuje Kebo primijetila sumnjivu osobu, otklonila sve sumnje da bi se moglo raditi o nekome opasnom.

Predsjednik SDA iznenađen

Tihić u izjavi za "Dnevni avaz" nije želio govoriti o saznanjima da su mu upućene prijetnje, potvrdivši tek da je i sam bio iznenađen kada je jučer ujutro vidio da su mjere njegovog osiguranja pojačane.

- Meni te mjere velikog obezbjeđenja smetaju, jer se ne volim tako kretati. Dobio sam neke informacije o prijetnjama, ali ne bih o tome. Policija je zadužena za to. Ja nisam tražio pojačano osiguranje, niti ikome išta prijavljivao - kazao nam je Tihić.

neeno
Admin
Admin

Broj komentara : 432
Registration date : 2008-10-11

KomentarNaslov komentara: re   Sun Nov 23, 2008 1:45 pm

Ama ko ce naseg Teletabija ubiti .Nije on toliko opasan .Mozda je on to sam uradio radi kakve vece popularnosti ili neceg sasvim drugog ......tko zna .

Neeno....

Za ubistvo Tihića i Kebe nudi se milion KM?
Na vrh 
Stranica 1/1