Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 okrecu nas kako hoce

Go down 
2 posters
AutorPoruka
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

okrecu nas kako hoce Empty
KomentarNaslov komentara: okrecu nas kako hoce   okrecu nas kako hoce Icon_minitimeTue Nov 04, 2008 11:52 pm

´na inicijativu amerike,ponovo se pokrece mijenjanje ustava r bih.naime ameericki senat je ponudio bih da izglasa ustav u kome se ukidaju entiti i kantoni da bi se izbrisali tragovi nacionalnog i vjerskog razdvajanje i nacionalne i vjerske mrznje.Pa zar oni koji su nas zavadili da nas sad mire.Opet u njihovom interesu da se ukine muslimanska drzava iz srca evrope.hahahahah koji cinizam od brace AMERIKANACA.MOILM VAS PROKOMENTARISITE OVO
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

okrecu nas kako hoce Empty
KomentarNaslov komentara: re   okrecu nas kako hoce Icon_minitimeWed Nov 05, 2008 12:20 am

Moje misljenje je malo drugacije ali ne extremno u odnosu na tvoje skituljko .
Prvo dejtonskim sporazumom je ostavljeno dosta rupa i dosta nerazjasnjenih stvari .I bas na osnovu tog Dejtonskog sporazuma napisam je i usvojen ustav BiH.Pritisak koji je stvoren u nasoj drzavi
a i situacija koja je dovela do svega ovoga stanja kakvo je uzrocice bas mijenjanje ustava BiH.
Nejasnoce i propusti koji su napravljeni Dejtonskim sporazumom nama ali iskljucivo nama su se obili od glavu :Vrijeme je da se to rijesi .Drugo ako bi ostao sadasnji ustav na snazi bez izmjena lako bi moglo doci do otcjepljenja ili bar vece autonomije susjednog nam entitewta Republike srpske.Vise samostalnih ovlasi , rad na svoju ruku i dodatno usloznjava i onako slozenu situaciju.Moje misljenje je da se odradi to na najbolji moguci nacin sto se tice promijene ustava .A muslimani nikada nemogu izgubiti svoj identitet bar u BiH .Sve dok njeguju svoju kulturu idu u dzamije itd .nema sanse da se izgube a kamo li nestanu .Zato bolje cjelovita bosna jer meni je bas rata puna kapa .Pa zar nije vrijeme da se malo okrenemo nama samima i nasem potomstvu .Zar im moramo ostaviti brige , probleme i mrznju koju smo i mi naslijedili .Trebamo biti pametni stoi se tice toga da nas ne prezentiraju kao domorodce.Nama je potreban jedinstven nastavni plan i program , jedinstvena policija , vojska .Povezivanje svih vidova industrije , trgovine , turizma itd .Da smo cjeloviti to je cilj .I ako smo rame uz rame jaci smo .Nama treba buducnost ne bijeda rat krv i plac .Mislim da je dosta toga proslo kroz nasa srca .Ali allah je dao covjeku i da prasta i da zacijeli rane ,na racun naseg pokoljenja da bar mi budemo pametni da to odradimo kulturno i civilizovano bar jednom .
I da pokazemo svijetu da smo iako mali ipak sposobni za velike korake i uspjehe .

Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

okrecu nas kako hoce Empty
KomentarNaslov komentara: eh moj neno   okrecu nas kako hoce Icon_minitimeWed Nov 05, 2008 11:56 pm

dragi neno ne dovodim u pitanje uopste tvoju teoriju niti dejtonski sporazum.Ja sam skrenuo paznju samo na interese amerike u BiH.Naimew
najboilje je bilo dragi neno da se rat uopste nije ni desio, niti bi se desio da to nije odgovaralo
katolickim drzavama i zapadu.ja mislim da ces se slozit s time.Mislim da smo namjerno navuceni u sukobe da bi Jugoslaviju pocijepali na manje komadice i da mogu vrsljat kako hoce.Kako kod nas tako na Bliskom istoku i africi.Slozices se samnaom mislim da ako se sjecas rata Iraka i Irana na strani iraka bila USA:
sta se desava poslije
kuha izrael i paletsina i sta se desava poslije afganistan
balkanski ratovi
Mi smo neno bili topovsko meso za interese velikih sila
Nasa Bosna je sacica jada i mi smo samo koletarlna steta
.Jer amerikancima je strateski bio vazan Balkan za njihove baze na vrata Riusije tako se desilosa Kosovom
i desice se za Gruzijom
Neno
Amerika zeli da vlada svijetom i to je konacan cilj i globalizacija i sve ostalo
na karaju i velika ekonomska kriza koja se trenutno desava u svijetu.
Na vrh Go down
Sponsored content





okrecu nas kako hoce Empty
KomentarNaslov komentara: Re: okrecu nas kako hoce   okrecu nas kako hoce Icon_minitime

Na vrh Go down
 
okrecu nas kako hoce
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Fatina svastara-bujrum
» KAKO UBACITI SLIKU
» Kako se TUŠIRATI kao muškarac:
» Kako se TUŠIRATI kao žena:
» Kako 'ubiti vrijeme' dok ste na wc-u

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Politika i desavanja :: Politika-
Idi na: