Bih-Geto

http://bihgeto.forumieren.com

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Fatina svastara-bujrum

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

Broj komentara : 503
Mjesto : Austria
Registration date : 2008-10-28

KomentarNaslov komentara: Namjere   Sat Nov 01, 2008 12:09 am

VAŽNOST NIJJETA - NAMJERE

Živjela dva brata od kojih je jedan bio pobožan, a drugi griješnik. Ovaj pobožni je stalno želio da vidi Iblisa, pa mu se jedanput želja ostvari te mu se Iblis ukaza i reče mu:
- Jadan bio, u šta utroši sav svoj život. Samo se patiš i umaraš s tim ibadetom umjesto da daš sebi oduška u uživanjima i strastima.
Pobožnjak reče:
- Otići ću ja svom bratu pa se malo opustiti u njegovom društvu, predaću se neko vrijeme uživanjima, jelu i piću, a poslije toga ću učiniti tevbu i pokajati se.

Što se njegovog brata tiče, on se prenu iz svog jadnog griješničkog stanja, osjeti se odbačenim i bezvrijednim te pomisli:
- Sav svoj život upropastih u griješenju, a moj brat uživa u pokornosti i ibadetu.

Tako on odluči da se pokaje i da bude Allahu pokoran, a njegov brat, pobožnjak, odluči da malo okusi tog griješničkog života.
Oni odlučno krenuše jedan drugom i, Allahovom odredbom, obojica umru, sudarivši se jedan s drugim.
Pobožnjak će na onom svijetu biti proživljen sa ružnim nijjetom, a griješnik sa lijepim, a sve je opet u Allahovim rukama...

STRPLJIVOST NA BELAJIMA

Pričao neki čovjek: - Vidio sam u nekim planinama starca koji bijaše slijep, sakat (i bez nogu i bez ruku), kojeg je svaki čas hvatala oduzetost, a tijelo mu je već uveliko bilo u fazi raspadanja, tako da su crvi i drugi insekti jeli pojedine dijelove njegovog tijela. Starac je neprekidno ponavljao:
- Hvala Allahu koji me je sačuvao od belaja kojima su izloženi mnogi drugi ljudi, i koji me je odlikovao između njih Svojim fadiletima i blagodatima.

Ja mu rekoh: - O brate, a od čega te je to sačuvao Allah, kad su svi najgori belaji pali baš na tebe?

Starac podiže glavu i reče: - Bježi od mene, neznalico! Zar mi nije ostavio jezik kojim ću Ga u svakom momentu spominjati i zikriti, kao i srce kojim ću Ga voljeti i spoznavati!

(Hikaje iz djela "TUHFETU-L MERDIJJEH", Šejh Abdul Medžid Ali)
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Vitamini za bracne partnere   Sat Nov 01, 2008 12:15 am

Neophodni vitamini za bracne partnere
Napisao Šeherzada
Svakoj zeni koja zeli ostvariti bracnu i porodicnu srecu, predstavljamo novu listu neophodnih vitamina za ocuvanje dusevnog zdravlja i zadovoljstva u porodici i braku.

1. Vitamin R (Ruhanijjet) duhovnost. Ovaj vitamin je neophodan i izuzetno vazan za obnavljanje imanskih krvnih zrnaca, zatim za otklanjanje naslaga korozije, nastale usljed zagadjenosti grijeha, kao sto stiti srce od imanskog slabljenja i klonulosti. Moze se naci na imanskim halkama zikra, dersovima, ucenju Kurana i svugdje gdje se izucava korisno znanje koje raznjezuje srce i oplemenjuje misao. Dovoljna je samo jedna doza ovog vitamina sedmicno.

Neophodni vitamini za bracne partnere

Svakoj zeni koja zeli ostvariti bracnu i porodicnu srecu, predstavljamo novu listu neophodnih vitamina za ocuvanje dusevnog zdravlja i zadovoljstva u porodici i braku.

1. Vitamin R (Ruhanijjet) duhovnost. Ovaj vitamin je neophodan i izuzetno vazan za obnavljanje imanskih krvnih zrnaca, zatim za otklanjanje naslaga korozije, nastale usljed zagadjenosti grijeha, kao sto stiti srce od imanskog slabljenja i klonulosti. Moze se naci na imanskim halkama zikra, dersovima, ucenju Kurana i svugdje gdje se izucava korisno znanje koje raznjezuje srce i oplemenjuje misao. Dovoljna je samo jedna doza ovog vitamina sedmicno.
2. Vitamin (T) Tesamuh i tegafur tolerancija i medjusobno prastanje. Ovaj vitamin brak stiti od svakodnevnih naslaga briga i iskusenja, koja vode u zakrcanje ili pucanje vitalnih bracnih krvnih sudova. Moze se naci i ugrabiti u vrijeme sabahske cistine kad je najmanje ozona. Tada organizam luci specijalan hormon koji jaca kompletan sistem imuniteta. Ako se ta prilika propusti, taj hormon se ne aktivira i vitamin ne pojavljuje.
3. Vitamin (M) Musarekeh Saradnja i dogovaranje. Ovaj vitamin je vazan za zastitu od groznice bracnog egoizma, sujete i samostalnosti. Najlakse ga je pronaci i steci u momentu dogovaranja i konsultacija po svim pitanjima koja se ticu bracnih partnera ili pak njihove djece, pa cak i ako se ne uvazi misljenje bracnog partnera, vazno ga je saslusati i staviti partneru do znanja da je vazan i neophodan u savladjivanju zivotnih problema.
4. Vitamin (H) Hedijja Poklon. Ovaj vitamin djeluje preventivno na emitivno hladjenje, efikasan je protiv svakodnevne rutine, jednostarnosti i drugih stereotipnih radnji, koje znaju cesto napsti bracni zivot. Vrlo efikasno obnavlja ljubavnu krv i jaca emotivne impulse. Ima ga u svim poklonima, koji ne moraju biti skupi i veliki. Posebno ga ima u lijepom i raznovrsnom buketu cvijeca!
5. Vitamin (H) Hubb Ljubav. U kucu unosi antibiotik protiv stresa, svadje i netrpeljivosti. Njime se postize klima vedrine, raspolozenja i mastovitosti. Nastaje pri svakom njeznom dodiru, zaljubljenom pogledu, njeznom sapatu i vrucem poljupcu, svakoj lijepoj i toploj rijeci, svakom iskreno upucenom komplimentu i svakoj vrsti zahvalnosti i priznanja.
6. Vitamin (S) Seadeh Sreca. Vazan je za obaranje pogleda, cuvanje cestitosti i braka. Nastaje prilikom spajanja lijepih mirisa i tamo gdje nema tajni medju bracnim partnerima. [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Skolski rijecnik   Sat Nov 01, 2008 2:18 pm

† Š K O L S K I R J E Č N I K† :

† ŠKOLSKA GODINA: cilj: ostati živ†
† ZBORNICA: kuća zlih duhova!!†
† UČENICI: ta divna stvorenja†
† ZEMLJOPIS: put oko svijeta za 397 dana!†
† SRZ: Seljačka buna†
† JEDINICA: državni neprijatelj no1.†
† TROJKA: ništa novo kod nas na zapadu...†
† ŠKOLSKO ZVONO: izbavitelj iz pakla†
† ODMOR: uvjetna sloboda†
† SJEDNICA: bal vampira†
† KRAJ ŠKOLSKE GODINE: ponovno rođeni..†
† LJETNI PRAZNICI: a di su???†
† EKSKURZIJA-Kuda idu divlje svinje†
† UČIONICA-Kuća strave†
† ZADNJA KLUPA-Slatki život†
† DNEVNIK-Crni osvetnik†
† POČETAK SATA-Dobar dan tugo†
† PROZIVKA-Teško je biti sam†
† ŠKOLSKI SAT-Odavde do vječnsti†
† PRVA KLUPA-Borba za opstanak†
† PLOČA-Zelena smrt†
† RODITELJSKI-Sastanak mučitelja†
† ISPITIVANJE-Stenjanje u kralježnici†
† NEDJELJA-Jedan dan života†
† KONTROLNI-Ne okreći se sine†
† IZLAZAK NA PLOČU-Do pakla i natrag†
† PRVI DAN ŠKOLE-Početak smrti†
† RAVNATELJ-Mr. Drakulaaaa†
† PROFESORI-Šišmiši koji piju krv†
† GLAZBENI-Sviranje na grobu†
† TJELESNI-Mučenje nedužnih†
† PETICA-Krvavo zlato†
† ULAZAK PROFESORA-o-ou,†
† VRIJEME ISPITIVANJA-gađanje, ravno u srce...†
† ŠKOLSKO ZVONO-spas!†
† ŠKOLA-pakleni toranj†
† 1.POLUGODISTE-nevolja†
† 2.POLUGODISTE-borba za opstanak†
† RAZREDNICA-terminator†
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Znate li koliko je nesretnih ?   Mon Nov 03, 2008 11:35 am

UGLEDAJ SE NA ONE KOJI SU NA KUŠNJI

Kad nestane srece i radosti, vidis li ista osim iskusenja ? U takvim trenucima sav svijet pocrni u tvojim ocima. Samo primjecujes nesrecnika, u svojoj kuci cujes naricanje, na svakom obrazu vidis suzu i na svakoj gori napacene.

Znas li koliko se jos nedaca dogodi ? Koliko jos ima onih koji se strpe ? Nisi ti jedini covjek na koga su se obrusile nesrece. Mozda je tvoja nesreca mala i neznatna u poredjenju s drugim. Koliko bolesnih ljudi godinama lezi na postelji, koji se u svom nemiru stalno okrecu lijevo - desno i koji vriste od bola ?

Koliko zatocenika godinama nije vidjelo Sunce cameci u tamnici ?

Koliko je roditelja izgubilo rodjenu djecu dok su jos bila u cvijetu mladosti ?

Koliko je samo napacenih, nesretnih, iznurenih i ocajnih !?

Stoga, trebas se ugledati na ove ljude na teskim iskusenjima. Budi uvjeren da je ovaj zivot tamnica za vjernika, kuca tuge i nesrece. Danas ces vidjeti dvorove prepune ljudi, a sutra nece biti ni traga od njih. Iako vidis ljude zdrava tijela i duha, mnogobrojno bogatstvo i porod, sve su to dani koji ce proci i za kojih slijedi neimastina, smrt, rastanak i bolesti.

"I nastanili ste se bili u kucama onih koji su se prema sebi ogrijesili, a bilo vam je poznato kako smo s njima postupili, i primjere smo vam navodili." ( Ibrahim, 45. )

Svoju dusu moras obuzdati i ukrotiti poput deve. Uporedi svoje tegobe s onima koji su oko tebe i onima koji su zivjeli prije tebe. Tek nakon toga shvatiti ces da ti uopce i nemas nekih velikih nevolja u odnosu na druge ljude i da si samo naisao na lagahan problem. Stoga, neka je sva hvala Allahu zbog Njegove blagosti. Zahvalu Mu iskazujemo na svemu sto nam je ostavio, dobru se nadamo i gledamo u kakvom su stanju oni oko nas.

U Poslaniku, 'alejhi-s-selatu ve selam, imas divan uzor. Njega su posipali izmetom, trnje mu pod noge podmetali, u lice ga udarali. Toliko ga je izopcio njegov narod, da je jeo lisce. Prognan je iz Mekke. Razbili su mu sjekutice, zenu voljenu potvorili. Ubijeno je sedamdeset njegovih prijatelja, izgubio je sina. Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, vezao je kamen za svoj stomak zbog gladi. Potvarali su ga da je carobnjak, vracar, ludjak i lazljivac. No, od svega toga Allah ga je sacuvao. Nemoguce je zivjeti bez iskusenja. Ono je najbolje ciscenje za dusu i srce. Kada razmislimo o prijasnjim poslanicima i vjerovjesnicima, vidjet cemo kako je Zekerija, 'alejhi-s-selam, ubijen, Jahja, 'alejhi-s-selam, zaklan, kako je Ibrahim, 'alejhi-s-selam, bacen u vatru. Ovim stazama isli su i ostali prvaci naseg ummeta. Omer, radijallahu 'anhu, je izboden nozem, Osman, radijallahu 'anhu, ubijen je iz zasjede, Alija, radijallahu 'anhu, je ranjen. Mnogi imami bili su bicevani, ucenjaci zatvarani i dobri ljudi muceni.

"Zar vi mislite da cete uci u Dzennet, a jos niste iskusili ono sto su iskusili oni koji su prije vas bili i nestali ? Njih su satirale neimastine i bolest, i toliko su bili uznemiravani da bi i poslanik, i oni koji su s njim vjerovali - uzviknuli: 'Kada ce vec jednom Allahova pomoc ?!' Eto, Allahova je pomoc, zaista, blizu!" ( El-Bekare, 241. )

Preuzeto iz knjige NE TUGUJ
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Mon Nov 03, 2008 11:37 am

OGLASI KOJE DAJU ZENE:

U cetrdesetim - 48-49 godina
Slobodnih nazora - vecina muskaraca u gradu je intimno poznaje
Atletskog izgleda - nema prsa
Trazi unutarnju ljepotu - ruzna
Dobroga izgleda - lazljiva
Zaraznog osmijeha - glupa
Emocionalno vrlo stabilna - puna prozaka i drugih sedativa
Njezna - dosadna
Romanticna - potrebno jako priguseno svjetlo da bi dobro izgledala gola
Voli prirodu - ne brije noge ni ispod pazuha, ne koristi dezodorans
Prakticira katolicku vjeru - vodi ljubav (ne cesto) u mraku, zatvorenih ociju i u misionarskoj pozi
Strasna - lajavica
Poeta u sitne sate - duboko depresivna
Plavusa - sve ostale dlake su crne
Senzualna - najmanje dva sata predigre prije nego sto dopusti penetraciju
Tezina proporcionalna visini - debela
Osjeca se dobro sa sobom - jako debela
Poneka okruglija oblina - patoloski debela
Mlada u srcu - jedna noga u grobu

OGLASI KOJE PISU MUSKARCI:

U cetrdesetim - 55 godina,trazi komade od 22-26 godina
Sportski izgled - lezi na kaucu, cita sportske novosti i gleda eurosport 60 sati tjedno
Dobroga zdravlja - prdi i podriguje
Atletskog izgleda - provodi puno vremena diveci se sebi pred ogledalom
Trazi unutarnju ljepotu - velike crno-sijede dlake mu vire iz usiju i nosa
Slobodnih nazora - pokusat ce spavati i sa vasom sestrom
Prije svega trazi prijateljstvo - sve dok niste oboje goli
Ima dobar smisao za humor - nakon deset piva vjeruje da je zabavan, organizirajuci takmicenje-tko ima vecega
Visok i dobrostojeci - kreten koji vozi BMW
Posten - lazljivac
Senzualan - moze podnijeti dvije minute predigre prije penetracije
Zreo - samo prvih 6 mjeseci
Poeta u sitne sate - vec je napisao jedan grafit u WC-u birtije, prije 20 godina
Vjernik katolik, praktikant - psuje svakih 10 minuta
Emocionalno stabilan - u zadnje dvije godine nije prijavljivan ni kaznjavan zbog zlostavljanja obitelji
Pristojan - kaze molim tek kad trazi da mu dodas pivo
Zna slusati - mogu proci dva dana da ne progovori

Učiteljica uči malog cigana oduzimanje i kaže:
Učiteljica: Imaš 4 jabuke i ja ti uzmem dvije, koliko ti ostane ???
Cigo: MA KOME TI UZMEŠ DVIJE JABUKE !!!

Koje je najvaznije pitanje
za siguran sex? Kad ti se
vraca muz?

Sjede dečko i cura na klupici i ljube se. U jednom trenu dečko curici uvali prst te se nagne i sapne joj na uho: "Volim te". Na što će ona: "..Dublje" a on veli (dubokim glasom): "VOLIM TEEEEE"..

ŽENA ME JE PREVARILA S NAJBOLJIM PRIJATELJEM. VRATIO SAM JOJ ISTOM MJEROM I BOLI ME DUPE

Zasto sam uvijek pod stresom ???

Republika Hrvatska ima danas 4.437.460 stanovnika !
Od toga je oko 1.300.000 penzionera !
Ostaje dakle 3.137.460 stanovnika koji moraju
obavljati sve poslove !
Ako odbijemo 1.150 000 djece i ucenika te oko 350 000 studenata ostaje 1.637.460 !!!
Tu je jos 450 000 nezaposlenih, i oko 1.200 000
sluzbenika koji jedva nesto rade. Ostaje dakle
87.460 ljudi.
80.000 ih je u vojsci na sluzbi
a 7.458 ih se nalazi u zatvorima
Prema tome ostaju samo dva siromaha koji sav posao
moraju raditi
TI i JA
A što ti radis? Sjedis pred kompjuterom i citas te
gluposti !
Nije onda cudo da sam ja jedini koji nešto radim u
ovoj drzavi !

Da ste prosle godine kupili za 1000 eura dionice Nortel Networks
imali bi danas 59 eura.
* Da ste prosle godine kupili za 1000 eura dionice Lucent
Technologies imali bi danas 70 eura.
* Da ste prosle godine kupili za 1000 eura dionice Alcatela imali bi
danas 170 eura.
* A da ste prosle godine kupili za 1000 eura pive i do danas ih
sve ispraznili, za prazne boce dobili biste 380 Eura.
Da li je uopce potrebno postavljati pitanje: kamo investirati !

stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Mon Nov 03, 2008 8:09 pm

FATIN SAVJET

Nedavno sam sa prijateljicom bila u popodnevnoj šetnji i, kako to obično biva, završile smo u kafiću, na kavi. I, riječ po riječ, saznam da je ona zaljubljena - i to "do ušiju". Lijepo, pomislićete vi, ali... nije baš tako lijepo. Pomenuti muškarac uradio je nešto što se ne prašta, gledano bar iz ženskog ugla. Dozvolio je jednom ženskom srcu da mu se približi, šarmantno koketirajući sa njim, obećavajući i postupcima i riječima da je to veza na koju može da se računa u budućnosti. Ali, ne lezi vraže! Pomenuta dama, moja prijateljica, samo dva dana prije nego što mi je povjerila surovu istinu, došla je do novog otkrića - on je oženjen i ima dvoje djece! Kada sam to čula, iznad moje glave pojavio se oblačić sa upitnikom! Kako sad to, kako to ranije nisi otkrila, u šta si gledala, kako si se upetljala u paukovu mrežu - samo su neka od pitanja koja sam postavila svojoj sagovornici. "Eto, desilo se, ne znam ni ja sama kako", pravdala se ona. Vraćala je film unazad i došla do zaključka da je izvjesni dasa savršeno igrao dvostruku igru. Kod kuće je očito bio dobar i tata i muž, a sve ostalo vrijeme pripadao je drugoj ženi, njoj. Vikend, popodneva, putovanja, ručkovi, upoznavanje sa prijateljima, sve vrijeme je bio s njom. Nestvarno je još i to kako je moja "paćenica" saznala pravu istinu. Naime, u supermarketu, u redu za kasu, stajala je moja prijateljica a ispred nje žena sa djetetom. Kada je ta majka otvorila novčanik, ovoj mojoj jadnici otvorila se zemlja pod nogama. Na prvi pogled nije mogla da povjeruje, ali se brzo pribrala i dobro pogledala fotku sa koje joj se smešio ON. Pričljiva po prirodi, odmah se latila posla, hvaleći dijete i njegovu nestašnu prirodu, moja sagovornica saznaje da je ON u braku već sedam godina, da imaju i malu seku kod kuće koju trenutno čuva baka, i još podosta detalja. Šok kakav postoji samo na filmovima, preselio se i u naše živote. Zato, drage moje, otvorite četvore oči kad riješite da nekom poklonite srce, jer, nikad se ne zna kome je on već poklonio svoje. A vi, koje imate "jači pol" kod kuće, presaberite se kako ga "njegujete" jer se i vama može desiti da ON odleprša na neki mlađi i mirisniji cvijet. U svakom slučaju, čuvajte se!
Srdačno vaša,

LADY - FATA
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Mon Nov 03, 2008 8:37 pm

Ljubavni savjeti za sramežljive muškarce

Svi muškarci kod upoznavanja djevojaka pokušavaju istaknuti svoje najbolje kvalitete i sakriti svoje mane. Ako ste sramežljivi, napravite istu stvar - neka vaša sramežljivost radi vama u korist. Budite iznenađujuće iskreni. Sjetite se samo Georgea Costanze iz Seinfelda. ''Moje ime je George. Nezaposlen sam i živim s roditeljima''. Dobro, možda ne toliko iskreni - no, tko kaže da ne bi moglo upaliti?! Recite djevojci koja vam se sviđa da ste pomalo sramežljivi. Većini žena to će se vjerojatno svidjeti, prenosi MSN.

Tražite pomoć

Muškarci također mogu glumiti ''dame u nevolji''. Žene, baš poput muškaraca, vole davati savjete. Naprimjer, tražite savjet o odijevanju (''Oprosti, no treba mi žensko mišljenje o ovoj jakni. Je li dobra ili da je zakopam na dno ormara?'') ili o vezama (''Moj prijatelj i ja smo razgovarali i želimo čuti žensku perspektivu. Koliko dugo muškarac mora čekati prije nego što nazove ženu i pozove je na spoj?'').

Izaberite pravo mjesto

Lakše je upoznati i razgovarati s ženama na mjestima koja sama potiču konverzaciju. Ako ste sramežljivi, preskočite barove i noćne klubove i posjetite umjetničku galeriju ili otiđite na neku humanitarnu akciju.

Ne idu vam razgovori - postavite pitanje

Izašli ste s djevojkom na spoj i u jednom trenutku ne znate što biste više rekli. Evo jednostavnog rješenja. Ponovite zadnju zanimljivu stvar koju je ona rekla i samo nadodate upitnik. ''Radiš kao konobarica. I kako ti se sviđa posao?''.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: HOROSKOPSKI ZNAKOVI U KREVETU   Wed Nov 05, 2008 1:47 am

Dok se jedni trude seks u potpunosti odvojiti od ljubavi, doživljavaju ga mehanički i ne biraju partnera, drugima je seksualni odnos nezamisliv bez uplitanja osećanja. Pročitajte kako se znakovi Zodijaka snalaze na tom području i koliko je ko zapravo predan u najintimnijim trenucima. Ovan Ovnovi su izuzetno zainteresovani za seks. Oni će iskoristiti svaku priliku koja im se pruži, a često je i sami stvoriti, jer kada je seks u pitanju – veoma su konstruktivni. Upravo zato što u tom smeru troše mnogo energije, ne ostaje im previše za 'pravu ljubav'. Međutim, kada se Ovnovi zaista zaljube, partner im je na prvom mestu, odani su i vole iskreno.>

Bik
Kako u ljubavi, tako i u seksu, Bikovi su taktični, pažljivi i nežni, te je svaki kontakt s njima pravo uživanje. Partneri koji traže iznenadne promene i odstupanje od uobičajene erotske igre, Bikove će sigurno odbiti. Za razliku od Ovnova, koji često ne biraju s kime će u krevet, za Bika je pravilo da se barem malo zaljubi u partnera. Bikovi su lojalni i verni, a to traže i od partnera.

Blizanci
Za Blizance, seks je jedan od načina da ubiju dosadu. Naravno, to ne znači da u seksu ne uživaju, već da mu često prilaze neozbiljno jer im to nije najvažnija stvar u životu. Ponekad mogu biti krajnje nezainteresovani za seks. U seksu i ljubavi su nestalni i prevrtljivi, kao da nisu sposobni za dublje veze. Njihov interes za seks javlja se iznenada, ali isto tako iznenada i nestaje. Kad se zaljube, znaju biti nežni i žele se u potpunosti posvetiti osobi koju vole.

Rak Rakovi su sentimentalni i osetljivi. Kad god se zaljube, misle da je baš to ono pravo. U biranju partnera nisu selektivni, jer je njihova ogromna potreba za ljubavlju i nežnošću jača od razuma. U ljubavi se predaju potpuno i do kraja. Rakovi su izuzetno erotični, a tokom seksa izražavaju snažne emocije. Za njih je seks bez ljubavi ili barem bez duboke zainteresiranosti za partnera gotovo nezamisliv. Problem je u tome što Rakovi nikada ne znaju kada partneru treba reći zbogom.

Lav
Lavovima nisu potrebni dodatni satovi ljubavi ili erotike, oni su za to kao stvoreni. Kad Lav nekog voli, obasipa ga ljubavlju, ali i skupocenim poklonima. Ništa mu nije teško napraviti za voljenu osobu, a svoju ljubav izražava slatkim rečima. Vatreni su, kako u ljubavi tako i u svađi. Njihovo ljubavno gnijezdo mora biti luksuzno i bogato opremljeno. Otvoreni su i iskreni, tako da njihovi partneri uvijek tačno znaju na čemu su. Posesivnost je jedna od njihovih lošijih karakteristika.

Devica
Koliko ste pametni, prva je stvar koju Devica želi saznati prije nego što se upusti u bilo kakvu vezu. Ono čime Device mogu najprije biti privučene, nije nečiji fizički izgled, nego inteligencija. Device znaju biti cinične, no to je samo način kojim se zbog svoje velike stidljivosti brane. Ljubav doživljavaju ozbiljno i vrlo su nežne. Da bi u seksu pokazale sve što znaju, potrebno im je vreme i poverenje u partnera. Njima nikako ne odgovaraju agresivni i provokativni seksualni partneri.

Vaga
Vage jedino ljubav pokreće. U ljubavi su idealisti, a partnera favoriziraju do neslućenih granica. Iako su u ljubavi nežne i profinjene, u seksu često preteruju i tada su vulgarne i lascivne. Važno im je da je njihov partner inteligentan i suptilan, ali to nikako ne znači da zanemaruju njegov fizički izgled. Štoviše, može se reći da je često upravo fizički izgled onaj koji odlučuje pri izboru partnera. Pamet, iako bitna, dolazi tek kasnije.

Škorpija
Ako vam vernost nije urođena vrlina, zaboravite Škorpija kao partnera. Njima je toliko bitna stabilnost ljubavnog i porodičnog života da kada jednom izgube poverenje u partnera, nikada se više ne mogu smiriti. Škorpije su majstori seksa. Međutim, njihova osnovna mana je ljubomora, a katkad pokazuju i znakove sadizma. Da bi bili sigurni u njegovu ljubav, Škorpijama je ponekad potrebno da vide kako njihov partner pati. Kada raskinu s partnerom, dugo ga nakon toga ne ostavljaju na miru. Njihova posesivnost nema granica.

Strelac
Strelci imaju izraženu potrebu za slobodom. Vernost im uopše nije bitna jer i sami, ma koliko se trudili, ne mogu biti verni. Izvrsno se mogu slagati s mnogim astrološkim znakovima. U seksu su snažni, žustri i brzi. Međutim, njihova površnost im ne dopušta da se dublje bave vlastitom vezom - oni jednostavno puštaju da stvari idu svojim tokom. Kada nešto zaškripi, Strelci ubrzo gube živce i nisu više zainteresirani boriti se da svoju vezu vrate u normalu.

Jarac
U ljubavi su verni i ozbiljni, čak pomalo konzervativni. Usamljenost im teško ne pada, stoga imaju problema u sklapanju veza, bez obzira na to o kojem se astrološkom znaku radi. Znaju voleti, ali to ne znaju pokazati. U seksu su konzervativni i stidljivi iako njihovi erotski potencijali nisu mali. Vrlo su sposobni u poslu kojim se bave, tako da je za one koji vole životnu sigurnost Jarac pravi izbor.

Vodolija
Vodolija je, pre svega, znak 'prijateljstva' - idealni su prijatelji, puni razumevanja i strpljenja za druge. Vođenje ljubavi za njih je usputna zabava, kojoj ne pridaju prevelik značaj. U seksu su ili neopisivo razvratni ili potpuno čedni – sredina za njih ne postoji. Osnovna osobina Vodolije je nepredvidljivost. S Vodolijom nikada ne može biti dosadno.

Ribe
Ribe su romantične, osetljive i erotične, a u seksu popustljive. Za njih je ljubav sve i kada su zaljubljene teško im je biti realan. Fantaziraju i zapravo nikada, osim ako nisu u ljubavi s nekim vodenim znakom, osobu ne sagledavaju realno. Partneru su skloni pridavati osobine koje nema. Ako se zaljubite u Ribu, nikada nećete znati na čemu ste jer one se često znaju pretvarati. Ekstremno su erotične, kao i svi vodeni znakovi.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Kada je laganje zdravo   Wed Nov 05, 2008 1:48 am

Od svih precenjenih stvari na svetu jedna od najprecenjenijih je svakako-istina. Istina ima svoju svrhu, ali joj treba prići sa ekstremnim oprezom. Vrlo mali broj ljudi zna za psihološku teoriju o depresivnom realizmu. Po toj teoriji ljudi sa najoštrijim opažanjem sveta su klinički depresivni. Studije pokazuju da oni imaju ispravnu percepciju toga koliko mogu upravljati stvarima oko sebe-a to je vrlo malo. Ljudi koji nemaju depresiju život posmatraju drastično manje realno, drugim rečima gledaju svet kroz ružičaste naočare. Samo-obmana nije obični odbrambeni mehanizam, to je najljudskija stvar koju imamo. To je vera i egzistencijalna hrabrost koja nas razlikuje od životinja. Ovde se ne zagovara samo pozitivno razmišljanje već voljna suspenzija stvarnosti. Iracionalna veselost i oduševljenje. U stvarnosti, čaša je obično 5% puna i 95% prazna. Ali vi morate da ubedite sebe da je polu puna kako bi ste se angažovali u rešavanju problema i podigli njenu stvarnu punoću na 10%. U protivnom pašće na nulu.
Duboko u sebi možda verujem da su ovo najgori dani planete Zemlje i da nećemo još dugo, ali možemo ubediti sebe da nije tako i da uradim ono što se može. Entuzijazam i snaga koju nam daje optimističan stav pomaže nam da se lakše uhvatimo u koštac sa svakodnevnim problemima. Negativan obeshrabrujući stav nam ne može doneti ništa dobro i za to nam nisu potrebni nikakve studije i dokazi. Znamo to iz sopstvenog iskustva. Zato vam savetujemo da ovog proleća staviti i vi ružičaste naočare i vidite lepšu stranu stvarnosti. Izgubiti ne možete ništa, već samo dobiti. Probajte, pa nam javite.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: TRIKOVI PROTIV LOSEG RASPOLOZENJA   Wed Nov 05, 2008 1:52 am

Danima ste mrzovoljni. Rado biste nekamo pobjegli, ali ne želite biti neodgovorni. Stoga odgovorno ispunjavate sve što se od vas traži, ali ste pritom gotogvo stalno loše volje. Iako je ovakvo stanje najčešće znak da postoje ...

... problemi koje trbate riješiti, ovoga puta nećemo o tim problemima, nego o nekoliko trikova kojima je moguće popraviti loše raspoloženje bez diranja uzroka. Zato je važno znati da su ovakve metode samo privremeni lijek koji neće pomoći da se problemi riješe sami od sebe, no u svakom slučaju ljepše se ustati sa smiješkom na licu, a uz smiješak i svaki problem djeluje manje ružno, pa se možda lakše i uhvatite u koštac se njime.

1. Raspoloženja su direktno povezana s energijom - što imamo manje energije, raspoloženje nam je lošije. Energetska razina najčešće pada tri puta dnevno: rano ujutro, rano poslijepodne te prije odlaska na spavanje. Dok vam dupla kava ili čokolada mogu pomoći da ostanete budni tijekom dvosatnog sastanka, kada se stimulansi istroše osjećat ćete se lošije nego prije. Jedan od najboljih načina kako prekinuti tu smjenu niskih energija je češće uzimanje manjih obroka, što će držati šećera u krvi na istoj razini.

2. Vježbanje. Nakon fizičkog napora obično se osjećamo poletnije, a istraživanja to i potvrđuju jer - vježbanjem se uklanja depresivno raspoloženje. Osobe koje provode pretežno sjedilački način života, tri su puta podložnije simptomima depresije i stresa od onih koje redovno vježbaju, tvrde znanstvenici. Naime, vježbanje potiče pojačano lučenje endorfina, hormona koji poboljšava raspoloženje, a smanjuje stres. Navodno već desetminutna šetnja vraća dobro raspoloženje i daje energiju za sljedećih 60 minuta.

3. Spavanje - ali ne tako da po cijele dane spavate, jer je to najjednostavniji način da pobjegnete od problema kad ste depresivni. Želite li biti djelotvorni danju, želite li izdržavati dnevne napore, tada vam je potrebno osmosatno (ili nešto malo kraće) noćno spavanje. Dakle, liježite na vrijeme, ne surfajte internetom do sitnih sati, gasite televizor. I ne zaboravite, osamsatno noćno spavanje brani vas od iscrpljujućih promjena raspoloženja.
4. Čitajte knjige umjesto da gledate loše vijesti. Golema količina negativnih informacija, koje svakodnevno upijamo čitajući novine i slušajući vijesti, mogu ubiti i ono malo pozitivne energije koju ste ipak izvukli iz sebe.

5. Ako u posljednje vrijeme nižete neuspjehe (pali ste na ispitu, ne idu vam poslovi, svađate se s ukućanima..), da biste se počeli osjećati bolje potrebna vam je – pobjeda. Lako je to reći, jer vi se i osjećate loše baš zato što vam ništa ne ide od ruke. No, savjet se odnosi na uživanje u malenim pobjedama, na lako dostižne ciljeve, koje možete ostvariti već sutra. Iako vam to zvuči banalno, osjećat ćete se bolje uspijete li učiniti ono što ste mjesecima odgađali, primjerice, očistiti stan, presaditi cvijeće, razvrstati sezonsku odjeću ili složiti fotografije u album. Takav mali uspjeh daje nam osjećaj da kontroliramo život. Konkretno, kad već ne možemo riješiti sukob sa šefom, možemo srediti nered u kojem živimo.

Taj je sindrom poznat mnogim ženama, posebice kada ih prije menstruacije preplavi nemir i nezadovoljstvo te ne znaju što bi sa sobom. Intuitivno žene tada čine ono što je dobro: loše misli preusmjeravaju u konkretnu akciju – "lickanje" stana. I kad se na kraju dana umorne zavale u krevet, vjerojatno se osjećaju zadovoljno jer su rezultati vidljivi – stan blista. Nije za svakoga pospremanje stana, svatko ima najbolji način za sebe, no važno je da napravite nešto konkretno.

6. Pružite pomoć onima kojima je potrebna. Naime, kada se okrenemo drugima i utvrdimo da na svijetu postoje i oni čiji su problemi mnogo teži nego naši, tada više nismo tako opsjednuti svojim problemima. Istraživanja su pokazala da volontiranje najviše psihološke koristi donosi samom volonteru. Oni koji iskreno pomažu drugima, više se raduju životu i zadovoljniji su sobom. Prisjetite se imate li bolesnu rođaku kojoj se godina niste javili, baku kojoj bi trebalo nešto popraviti, malog nećaka koji bi sve na svijetu dao da ga odvedete u kino…

7. Posljednji savjet većini je poznat, ali ga malo tko provodi u praksi: pogledajte stvari iz druge perspektive. Norman Vincet Peale reako je: "Nisi ono što misliš da jesi, ali jesi ono što misliš." Ako stalno iščekujemo što će se loše dogoditi, ako živimo u uvjerenju da se ništa ne može učiniti, ako nam je čaša uvijek napola prazna a ne puna, onda će nam i život biti teško breme zbog kojeg hodamo s glavom prema dolje
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Mojoj Maji   Fri Nov 07, 2008 1:13 am

SRDACNA DOBRODOSLICA !!!

BUJRUM MAJO ALI MOLIM TE IZUJ SE JER SU TI OPANCI BLATNI I SMJESTI SE NA SECIJU SAD CE KAVICA:::
MA CMOKIM JA TEBE I VOLIMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

VJESTICE MOJA !
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Fri Nov 07, 2008 4:24 pm

Selam dragi moji !

Zelim vam lijep vikend , puno zabave i i ljubavi !!

Ja idem na vikend i nema me koji dan a do tada pozdrav svima peace brother

Cmoki vas vasa tetka !!! la la la la
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
bubi

Broj komentara : 25
Registration date : 2008-10-30

KomentarNaslov komentara: fate eeeeeeeeeeeeeeeeeee   Tue Nov 11, 2008 6:46 pm

Ajojjjjjjjjjjj Fateeeeeeeeee ja nemogu stici procitat kolko ti mozes naskrabatii ruganje vesel druzina
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Bosanac

Broj komentara : 12
Registration date : 2008-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Sun Nov 23, 2008 1:40 am

fate ev me[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Bujrum kume   Tue Nov 25, 2008 1:59 pm

Bujrum , bujrum Boss nemoj se izuvati ... zaljubljena
Mislila sam te zagrliti ali ote mi se pusa

A kad navratis kod mene uh opsaaaaaaaaaa

Odmori malo na seciji , sad ce kahvica a onda da vidimo dali su ti misici ojacali od zadnji put da me malo izmasiras... :padam od smije joj
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: SRETAN TI RODJENDAN SKITULJKO - SAMIRE   Tue Nov 25, 2008 2:05 pm

Za tvoj rojstni dan ti želim,
naj bo tvoje življenje posejano s cvetjem,
naj te povsod spremljata sreča in zdravje,
naj v tvojem srcu bije ljubezen,
naj najino prijateljstvo ne izgine
in bolj kot vse ti želim, da se ti izpolnijo vse želje. zaljubljen

En poljub na vsako stran
prejmi za svoj rojstni dan.
Srcek moj pa ti želi
še veliko rojstnih dni! auto srca zaljubljena
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
medena
Moderator
Moderator

Broj komentara : 539

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Tue Nov 25, 2008 2:29 pm

Lady jedan [You must be registered and logged in to see this image.] molim te ubaci me u taj tvoj tefter za tu masazu prijeko mi je potrebna,a ja cu dotad mrkva [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.] mozda mi sta pomogne

Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Tue Nov 25, 2008 4:13 pm

Au Medeno sreco moja zar si imala premalo masaze ? zguza
Znas sta; preporucujem ti kucnog masera (nemoj da Neno cita ovo) ubice me . e sto cu te ili se spakuj odma n aput a ja dolazim da te odvezem do Nene putovanje
Ali za svaki slucaj navrati mozda bude koji viska kod mene jer ja uzivam u svakodnevnim masazama , mora da su mi hormoni podivljali opsaaaaaaaaaa :padam od smije

Samo ti navrati , Voli tebe tvoja tetka Fata !!! zaljubljen
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
skituljko

Broj komentara : 59
Registration date : 2008-11-02

KomentarNaslov komentara: draga moja   Wed Nov 26, 2008 11:34 pm

posto neznam slovenacki ja cu pisati na bosanskom,
mada se mi razumijemo i bez rijeci.
Ev sad vidjeh da se bavis pjevanjem i bas bih te volio cut ,mislim da imas divan glas i da krasno pjevas ljubavne pjesme.Eh,moja zivotna zelja je da se oprobam u pjevanju,to jos nisam uradio u zivotu,
pa ako moze jedna audicija onako preko veze ,(makar u kupatilu)
p.s.pjesma koju si napisala je prelijepa
ljubi te tvoj skituljko
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Thu Nov 27, 2008 11:18 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Skiti prvo moras doci u moje kupatilo a onda cu napraviti koncert samo za tebe

Salim se , nisam neki profesionalac ali muzika mi je lijek , nesto sto me ispunjava, lijeci i daje snagu za zivot...

la la la la la la la la mig

Ljubim oko moje zaljubljena
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Thu Nov 27, 2008 11:34 am

Najljepše pismo majci

Ovi stihovi od Jesenjina napisani majci
su mi jednostavno prekrasni i želim
ih imati u mojoj svastari.

Pismo majci

Jesi li živa, staricice moja?
Sin tvoj živi i pozdrav ti šalje.
Nek uvečer nad kolibom tvojom
ona čudna svjetlost sja i dalje.

Pišu mi da vidjaju te često
zbog mene veoma zabrinutu
i da ideš svaki čas na cestu
u svom trošnom starinskom kaputu.

U sutonu plavom da te često
uvijek isto priviđenje muči:
kako su u krčmi finski nož
u srce mi zaboli u tuči.

Nemaj straha! Umiri se, draga!
Od utvare to ti srce zebe.
Tako ipak propio se nisam
da bih umro ne vidjevši tebe.

Kao nekad, i sada sam nježan,
i srce mi živi samo snom,
da što prije pobjegnem od jada
i vratim se u naš niski dom.

Vratit ću se kad u našem vrtu
rašire se grane pune cvijeta.
Samo nemoj da u ranu zoru
budiš me ko prije osam ljeta.

Nemoj budit neodsanjane snove,
nek miruje ono čega ne bi:
odveć rano zamoren životom,
samo čemer osjećam u sebi.

I ne uči da te molim. Pusti!
Nema više vraćanja ka starom.
Ti jedina utjeha si moja,
svjetlo što mi sija istim žarom.

Umiri se! Nemoj da te često
viđaju onako zabrinutu,
i ne idi svaki čas na cestu
u svom trošnom starinskom kaputu.

Jesenjin
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Thu Nov 27, 2008 11:43 am

TEBI

Znas, Ti imas tako veliku moc nadamnom
Jer u svakom mom trenutku postojis ti
Sa svakim novim jutrom pomislim na tebe
Iako nikada nisi i neces bio "moj", ti si nesto naj ljepse sto mi
se dogodilo...
Kada sam vec mislila da cu se predati, joj da cu potonuti i da zivot vise nemoze biti lijep, ti si se pojavio sa svojim osmjehom i vedrinom, i ja sam uz tebe ozivjela...
Cesto se u mislima vracam na one nase zajednicke trenutke...dao si mi puno, a dovoljno bi bilo vec sto sam spoznala da jos mogu voljeti i zivjeti, da je zima opet predivna u svim svojim bijelim bojama...
Koliko sam samo puta tonula u tvoje carobne oci i uvjek iznova nalazila snage da zivim.
Uvjek sam svjesna - da ces nekada otici... ali toliko toga si probudio u meni, i svaki put kad lezim u tvom zagrljaju - osjecam svu ljepotu ovoga svijeta!
Znam da nikada vise necu sresti muskarca kao sto si ti, ali moj zivot ide dalje...
Zelim ti da budes sretan i da uspijes u svemu. Da tvoje oci boje proljeca budu uvjek nasmijane...tvoje usne tako slatke... A osjetis li potrebu za razgovorom, za tebe cu uvjek biti tu!
Cijenim te i vjerujem u te!! ! zaljubljena

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Thu Nov 27, 2008 11:45 am

Ceznam da ti kazem naj dublje rijeci koje ti imam reci
ali se ne usudjujem, strahujuci da bi se mogla nasmijati
Zato se smijem sam sebi i odavam tajnu svoju u sali
Olako uzimam bol svoj, strahujuci da bi to mogla uciniti ti
Ceznem da ti kazem naj vjernije rijeci, koje ti imam reci
ali se ne usudjujem, jer bih mogla posumnjati u njih
zato ih oblacim u neistinu i govorim suprotno onome sto mislim
Ostavljam bol svoj da izgleda glup, strahujuci da bi to mogla ti uciniti
Ceznem da upotrijebim naj dragocjenije rijeci sto imam za tebe, ali se ne usudjujem, strahujuci da mi
se nece vratiti istom mjerom... zaljubljena

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
skituljko

Broj komentara : 59
Registration date : 2008-11-02

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Fri Nov 28, 2008 1:15 am

draga moja fato citajuci tvoje prelijepe,i tekstove i cestitku za rodjendan i sve ove lijepe stavri,moram ti nesto rec
JA SE HAMAN NAGLO ZALJUBLJUJEM U TEBE
OPROSTI AKO SM INDISKRETAN
AL TAKO JE
LJUBI TEBE TVOJ SKITULJKO
I TRUDICU SE DA TE NIKAD NE POVRIJEDIM
JER TI JEDAN DRAGULJ KOJI SE RIJETKO NADJE
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lady - Fata
stalni clan
stalni clan

KomentarNaslov komentara: Re: Fatina svastara-bujrum   Fri Nov 28, 2008 12:10 pm

nesiguran

hahahaha hvala Skituljko na lijepim rijecima , mislim da se ti zaljubljujes u moje stihove a ne u mene e sto cu te

Cekaj molim te dok popijem kavu da se skoncentriram malo , ostala sam bez teksta i rijeci ali ipak cu napisati koji stih

Trebas mi
uvijek prije spavanja
da idemo tamo
gdje ljubav je samo
kao svjetlost nebeska

Trebaju mi rijeci
sto govore sve
da dozovem
sve zelje odletjele

Treba mi dan
pomalo sanjiv
neispavan