Bih-Geto

Bih-Geto

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Alarmantno stanje po pitanju topljenja ledenih glečera!

Go down 
AutorPoruka
beca

Broj komentara : 44
Registration date : 2008-10-28

KomentarNaslov komentara: Alarmantno stanje po pitanju topljenja ledenih glečera!   Thu Oct 30, 2008 3:58 pm

Podaci Programa Ujedinjenih nacija za okolinu su pokazali da se topljenje ledenih glečera udvostručilo, prenosi BBC.

Ujedinjene nacije su upozorle da je stanje alarmantno i pozvalo na hitne akcije koje moraju biti preduzete kako bi se smanjilo globalno zagrijavanje.

Naučnici su utvrdili da je brzina topljenja leda u zadnjih deset godina povećana za čak 75%.

Samo u periodu od 2004. do 2005. godine brzina topljenja ledenih glečera na antartiku je udvostručena.

Topljenje glečera je u periodu od 1980. do 1999. godine iznosilo po 0.3 metra godišnje dok je početkom novog milenijuma topljenje glečera poraslo na pola metra godišnje.

2006. godine je topljenje glečera iznosilo 1.5 metara što predstavlja drastičan skok u odnosu na prethodne godine.

Ja vec spremila ribarske cizme
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
skituljko

Broj komentara : 59
Registration date : 2008-11-02

KomentarNaslov komentara: Re: Alarmantno stanje po pitanju topljenja ledenih glečera!   Sat Dec 20, 2008 12:33 am

MORAMO KONACNO POZVAT TOG MAJSTORA DA POPRAVI TE FRIZIDERE INACE CE MORAT NOJE DA BIRA IZMEDJU SKORO 6 MILIJARDI LJUDI 20 PAROVA DA PONOVO PRAVE NOVI SVIJET.
MALO CRNOG HUMORA OD SKITULJKA.
DA DRAGI MOJI
COVJECANSTVO SAMO SEBE UNISTAVA VRTOGLAVOM BRZINOM,A MI ZMIRIMO KAO DA SE TO NAS NE TICE,MOZDA JE PREKASNO ,IPAK NADA ZADNJA UMIRE,TAKO DA USVEDSKOJ NA SNAGU STUPA ZAKON OD 2013.GODINE ZABRANU UPRAVLJANJA VOZILIMA DNA DIZEL POGON,A OD 2026 NA BENZIN,EHHH ZIVIM I NAJEKOLOSKIJOJ DRZAVI NA SVIJETU
ILI SU SE BRACA SVEDJANI POSVADJALI SA ARAPIMA NA BLISKOM ISTOKU HAHAHAHAH
TOLIKO OD SKITIJA SA SJEVERNOG POLA
NAPRAVIO SAM MALI CAMAC I CEKAM DA KRENE VODA PA DA SE VRATIM KUCI BESPLATNO HAHAHAHHAHA
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Alarmantno stanje po pitanju topljenja ledenih glečera!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» Na današnji dan
» Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91