Bih-Geto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bih-Geto

https://bihgeto.forumieren.com
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Da li ste jugo nostalgicar/ka

Go down 
5 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 10:46 pm

E ovdje bih malo da vas malo potaknem da cujem vase misljenje .Meni je iskreno zao onoga vremena .
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 11:01 pm

Ja sam i suvise mlada da bi ga se sjecala navodnih putovanja i spavanja po parkovima a da ti niko nista ne smije tako da mi ga nije zao.Jedina stvar koje mi je zao iz tog vremena a slusala sam o njoj je da su policajci bili na visem nivou i da su mogli da te isprebijaju na mrtvo ime a da nikome ne ogovaraju naravno ako si se pravio mangup kao sto se danas desava sa nasom omladinom.
Tako da nemam za cim da zalim
Na vrh Go down
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 5:49 pm

Nisam bas ljubitelj Titovog rezima, znam sad ce svi reci nikad nam nije bilo bolje, ona poznata fora bratstvo i jedinstvo, svi znamo gdje nas je to dovolo.
Imala sam prilike da vidim neke fotografije Tita za vrijeme II svjetskog rata i fuj nemogu da vjerujem 1943 godine kad je najgore on negdje sjedi na Kubi sa nekim vladarem i puse kubanske cigare, a nas uce o Sutjesci, Neretvi i ostalim bitkama gdje eto on bio glavni. Ko nam je to pisao istoriju ili ti historiju.
A tek poslije rata 1945, nacionalizacija od toga mi hoce zlo, sve dijelimo pa doticni gospodin napravi sebi vilu onde napravi sebi kucu za lov ovde, pa vikendica kad toplo, vikendica kad je hladno.

A jeste se ikada pitali sta je bilo sa nasim intelektualcima gdje su oni zavrsavali, samo zato sto su mislili svojom glavom.
Ni ovo sad nije bajno, ali sa obzirom da smo drzava koja tek nastaje i da prvi put u istoriji imamo drzavu Bosnu i Hercegovinu sa vremenom ce vjerovatno pravi ljudi biti na pravom mjestu dok ovaj sljam potone.
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 5:58 pm

beca (citat):
Nisam bas ljubitelj Titovog rezima, znam sad ce svi reci nikad nam nije bilo bolje, ona poznata fora bratstvo i jedinstvo, svi znamo gdje nas je to dovolo.
Imala sam prilike da vidim neke fotografije Tita za vrijeme II svjetskog rata i fuj nemogu da vjerujem 1943 godine kad je najgore on negdje sjedi na Kubi sa nekim vladarem i puse kubanske cigare, a nas uce o Sutjesci, Neretvi i ostalim bitkama gdje eto on bio glavni. Ko nam je to pisao istoriju ili ti historiju.
A tek poslije rata 1945, nacionalizacija od toga mi hoce zlo, sve dijelimo pa doticni gospodin napravi sebi vilu onde napravi sebi kucu za lov ovde, pa vikendica kad toplo, vikendica kad je hladno.

A jeste se ikada pitali sta je bilo sa nasim intelektualcima gdje su oni zavrsavali, samo zato sto su mislili svojom glavom.
Ni ovo sad nije bajno, ali sa obzirom da smo drzava koja tek nastaje i da prvi put u istoriji imamo drzavu Bosnu i Hercegovinu sa vremenom ce vjerovatno pravi ljudi biti na pravom mjestu dok ovaj sljam potone.
Beco svaka cast za ovaj teks potpuno si u pravu niko ne razmisla o tome sta je Tito radio za sebe da se nezna nego svi razmisljaju o nekim parkovima i sjedaljkama po njima.E pa dragi moju dok ste vi sjedili po paarkovima ti to je kako kaze Beca sjedio na Kubi,a da ne pricam da u Titino doba nisi smio reci sta si po nacionalnosti SRBIN,HRVAT ili MUSLIMAN sto je danas u Bosni normalno reci ako si srbin ,srbin si niko ti to ne moze uskratiti i isto vazi za sve nacionalnosti.Sto znaci dobili smo svoja prava ma kakva bila ali su nasa
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 7:48 pm

E boga mi na ovo nemogu ostati ravnodusan .Cak sa slasti pisem kontra argumente a vi me pobijte ako mislite da sam u krivu .
Prvo naravno ako je u II svjetskom ratu drug TITO bio na kubi i drugim zemljama u kojima je nasao istomisljenike.Prije svega pomoc u logistici i da nenabrajam puno .E sad da vidimo gdje se nas politicki vrh diljem svijeta rasuo u potrazi za ko biva pomoci za BiH. Prvo pocet cu od Izetbegovica koji je prvo svoju familiju na aigurno izvukao .Doduse on i nije bio za predsjednika (vise je bio za dobrog Efendiju).Bicakcic kojemu sam licno ja u boksove za krave u stalama postavljao alu zaluzine , a loviste doticnog je u Bugojnu vece nego onoga od druga TITA tri puta.Garant mu nije babo ostavio nego je sa jadnog naroda skinuo.Pa Silajdzic (doduse najmanje ali i on je ).Pa gospon Cengic uteram mu , ma nemogu svih da se sjetim.Trece svi oni politicari kao sacirbej kojima je vjerovao Alija su otisli na stranu love a ko hebe narod .Podatak da je Sacirbej potrosio za jednu noc u kazinu negdje u usa citavu donaciju za BiH mjerenu u vise miliona dolara .Koja je u tom trenu bila neophodna Bosni i Hercegovini .Da neduljim dalje .Naravno da je drug Tito mogao i trebao da ide i da skuplja ono sto treba za borbu protiv fasista i domacih izdajnika.Stim sto su i nasi politicari u ovome z6adnjem ratu skupljali za svoj dzep:To je jasnoi i ocigledno svima .Pa evo opet na Alijinu porodicu napadam.Bakir izetbegovic je predsjednik komisije stambenog fonda kantona Sarajevo.Da li ste vi svjesni sta je to mjesto .Da se izrzim to je mali bog .I onda da mi niko neprica kako je drug TITI bio nesto lose.Obazrite se oko sebe i vidjecete .Samo sto nam nisu ovi skinuli i gace a uskoro ce .Ja sam se fokusirao na federaciju BiH ,a znam da i u RS ima dosta toga m, mozda i vise .Ja jedino volim sto sam iskren i kazem a nisam uvlakaca tipa (koliko sam se uvukao samo mi carape vire iz njihove guzice).Bit ce toga jos .A ako hocete i historijske cinjenice i usporedbe ja cu i to odraditi da vidite kakav sistem imate i sta ste dobili a sta izgubili i ko je pokrao vise .Da vas razuvjerim .Za Hercegovce i inace katolike u Bih tj njigove vodje je posebna bajkica sa horor scenama ,Oni su jos gori ali pisat cu i o njima .
Toliko od mene dok neprociam koji kontra argument ili neku nebulozu poput ono Drug TITO je ovakav onakav ,a nevidi se sta su ovi nasi hajvani uradili od naroda .Vjerujte dobijem ospice od zaljudjenosti sadasnjim sistemom .Bit cu vjecita opozicija poziciji ,Jer nimam jos maramu i kapu pionirsku .

Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 12:33 pm

Neno ok je to tvoje da se jugonostalgicar i to je ok to je tvoje misljenje. Ali ima nas koji imamo svoje mišljenje.
U jednom se slazem sa tobom to da su politicari lopovi svi redom.
A tvrdnja koju tvrdis da je rahmetli Alija Izetbegović poslao svoju porodicu vani u toku agresije, mislim da pišeš nešto o cemu nemaš pojima. Licno znam da je Alijina porodica bila ovde, i to imam jake dokaze, prvo u toku agresije bio mi je prvi komsija, tako da sam svako jutro gledala njegovu rahmetli ženu koja je isto kao i ja ranije prostirala ves jer je znala da snajper po ulici pocinje pucati oko 9 sati. Njegov sin je isto bio tu, na kakvom radnom mjestu je bio, to je vec druga prica, ali otac mu je bio predsjednik države sto je sasvim normalno i moj babo da je bio predsjednik država vjerovatno bi i ja bila na istom položaju ili cak i boljem. A snaha mu je zajedno sa mnom bila u bijelom mantilu. Zato Neno nemozes pricati o nekim stvartima koje neznas. A to za TITA i KUBU licno ja vidjela sliku, i sledeci put kad dodzes u Sarajevu oticicemo na kafu u caffe bar TITO pa da vidis slika i takozvanog NOR-a kako se borilo po Neretvi i Sutjesci.
A to sto ovi kredu od naroda, bolje da gradu od narode , nego da narod zatvaraju , i da vlada TITOMANIJA , kad nisi smio reci muslim. I hvala bogu pa je prestao taj rezim.
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 8:30 pm

E ova klasicna izlizana fraza da nisi smio reci da si musliman itd .To vise nigdje nepijhe vode jer te i izjave takvog tripa pale kod polupismenog naroda u vremenu 92-2000-ta .Vise ne .Kako je onda moj djed i moj prvi komsija svako jutro isli na sabah da klanjaju ako je bilo zabranjeno .Kako je ezan svaki dan se cuo i jacija i ikindija i salavat .A petak vakat dzume pune dzamije bile.To ono nacionalne stranke imale isti koncept prisvajanja pucanstva i to bas istom pricom .Pa ja tebe bona smatram za skolovanu i izuzetno pametnu zenu .Ma nisi ti becano spala na to bona .A i sds-ovci i hdz-ovci su imali kao sda istu spiku sa svojim narodom .Ej nemozemo javno reci da smo ili srbi ili muslimani ili hrvati nedaju nam .Ovo je cista NOTORNA LAZ.Nepadam na to i nikada necu .A narod se pomalo osvjescuje .
A znas li zasto. Bistri se i narod se skoluje.Podatak da nacionalne stranke dobijaju jos samo u ruralnim dijelovima zemlje ti je dovoljan podatak.Danasnja intelektuala se pocinje stidjeti tog predznaka "nacionalista".Eto ukratko a to za alijinu porodicu ti dostavim maksuz slike iz Turske u vrijeme agresije na bih ,alijina porodica je bila dole .Mozda u nekim intervalima je bila i u Seheru ,ali vecinu su u Turskoj proveli .aliju neracunam .On je ionako rekao da cemo jesti zlatnim kasikama,pa ga od tada i nisam smatrao bas nesto ozbiljnim .Uz duzno postovanje becano .

Neeno...
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeThu Nov 20, 2008 3:07 pm

Neno
Kao prvo odakle ti meritorno pravo da nekoga nazivas nepismenim, strašna uvreda Neno strasna .
A to da nisi smio reci da si muslim, mogao si ti reci NENO da si muslim i ici u dzamiju i klanjati ALI evo ti moj licni primjer mislim da je dovoljan ja kao dijete išla sam u mejtef ako te interesuje gdje u Buljakovom potoku sam isla 7 godina u mejtef i to kod imama Alije koji je jedan od najboljih bio i ostao, a moja mama je u to vrijeme visoko pozicionirala u tadašnjoj partiji CK cim se saznalo da joj kcerka ide u mejtef automatski je izacena iz partije i nije više bila generalni sekretar partije. Da li ti to dovoljno govori. Cak imam i njihovo objašnjenje zasto je izbacena zbog vjerske nastrojenosti i propagiranja islama , a Neno to je bilo za vrijeme vladavine Tita i TITICA.
E sad reci da si mogao biti u partiji i visoko pozicionirati i imati djecu u mejtefu nisi mogao .
Zato hvala dragom ALLAHU pa na sav glas mogu reci da sam muslimaka i da moje dijete može reci da je muslim i imati vjeronauku u školi i ici u mejtef a da njegova majka nema problema na poslu
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 1:03 am

Beco sreco ispravka ne nepismenog ,nego polupismenog naroda u periodu 92-2000-te .Pa dobro je poznato nas prosjek pismemosti u BiH. Posebno u ruralnim dijelovima.Jos uvijek ima onih i to dosta koji se potpisuju sa x ili otiskom prsta nna glasanjima .I takvi u principu zna se da glasaju za nacionalne stranke naroda kojemu pripadaju.Ja to neosudjujem ,nego naprotiv .Osudjujem te nazovimo politicarekoji vjesto manipuliraju tom masom polupismenog naroda kojeg je hvala bogu sve manje .Osvjescenje beco osvjescenje polako dolazi u narod .Narodu je dosta onoga sto mu jase za vratom .Zalili su se na bivsi rezim i zeljno ocekivali da dodju spasioci u vidu nacionalnih stranaka .A ovi jos gori .Narod polako to uvidja i jos samo extremne pristalice i oni koji imaju od tog rezima koristi su uz njih(nacinalne stranke).Eto to je susta istina koju tzreba sreco progutati .Ni danas ako negdje vlada recimo sda a pripadnik si sdp-a nije bas lako proci ,npr dobiti posao ili tako nesto ako je imalo exponirano ili bolje radno mjesto.Zato ruku na srce volim zaista B0osnu ali strukture je dave .Narocito izrazene u nacionalnim strankama ,jer dosta love u mutnom i obiru ono sto je ostalo da narodu i kozu zgule sa ledja .P majku mu kada je bila plata u ex-yu tako niska kao sada i kada se narod vise patio zaduzivao itd.,uposteno prezivljavao ,sada ili prije .Iskreno ali molim iskreno bez pristrasnosti .

Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: eh opet ja mijesam svoje prste   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 1:52 am

u potpunosti se slazem sa neenom u vezi korupcije i punjenja usiju narodu o drzavi Bosni i Hercegovini,iza koje se kriju korupcija mito i punjenje sopstvenih dzepova lokalnih i drugih politicara.Dragi moji ja jesam jugo n-nostalgicar i svko ko kaze da mu je bilo lose u bivsoj sfrj reci cu mu u lice da je lazovcina.Svi mi znamo za bespaltno skolstvo zdravstvo
za putovanje bez granica
znamo i za najcjenjeniji pasos na svijetu
: znamo i za ttreci pakt na cijem celu je bila SFRJ.Znamo za omladinske radne akcije
Drage moje ja misllim da vi niste ipak dovoljno okusile stare Juge. I nacin zivota radnika tad i sad:moracete priznat da je ipak nama radnicima obicnim bilo ipak mnogo,mnogo bolje u staroj jugi nego u bilo kojoj drzavi koja je prostekla iz bivse juge
Znate kome je sad dobro u novim drzavama samo psima rata koji su koristili patnju naroda da napune svoje budjelare za kojé se ispostavilo da su rupa bez dna.Nema patriotizma narode,to je ocigledno kad se vidi sta se radi sa ljudim koji svoje zdravlje ostavili na linijama fronta po Bosni.Ko sad gleda rat´ne vojne invalide?niko!
zalosno je sto nam oci zamazuju nazovi identitetom.Bosna je bila multinacionalana i taka treba ostat,Bosna je bila radnicka i taka treba ostaat Bosna je imala dusu i tako treba ostat.Ne treba nam arpski ,americki ili ruski uticaj u Bosni zelim biti u Bosni ponosnoj prelijepoj ibez korupcije ,kriminala,u zemlji dobrih ljudi ,ne prelivoda.zasto se u Bosnu ne vraca narod ,zasto drzava odumire ,zasto se jos zvecka oruzjem upitajte se malo.zalosno je sto nazovi inteligenciju mora prozivat jedan obican smrtnik kako sto je skituljko.JESAM I OSTACU JUGO-NOSTALGICAR i POZIVAM VAS SVE AKO MOZETE NAPOISAT JEDNU DOBRU REPLIKU I POBIT CINJENICE KOJIMA SAM SE JA SLUZIO.LJUBI VAS SKITULJKO
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 1:59 am

Aferim skituljko!!!!!!

Ovo sam sa uzivanjem procitao .Istina je na stolu.Jedino da napomenem sto mi je upravo palo na pamet .Prije su postojale neke dvije klase ljudi vecinski i to oni malo imucniji(manjina) i ona radnicka klasa (velika vecina).Ovi drugi su isli na more na planine po banjama i opet na posao bez pola muke ,I bilo im je super.POgledajte danas imamo opet dvije klase ljudi Imucni (manjina )ali prebogata manjina i siromasni (svi ostali).Pa ako volite siromastvo bujrum .Ja ga nevolim

Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: IPAK SE VIDI JACINA I OSTRINA RAZMISLJANAJA   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 2:10 am

IPAK SE VIDI KO MALKICE VISE POSMTRA STVARII POSTAVLJA IH NA PRAVO MJESTO IKO NIJE ZATROVAN MEDIJSKIM PATKICAMA O NACIONALNOSTI I NACIONALIZMU DA BI SE SAKRILE IZAKULISNE RADNJE OD POLUPISMENOG OBICNOG NARODA,FALA NA PODRSCI NEENO ,ZNAO SAM DA CU U TEBI IMATI ISTOMISLJENIKA.
i JEDNA PORUKICA ZA BECU,BECO OCIGLEDNO DA GLEDAS TV I SLUZIS SE IZVORIMA MEDIJA KOJI SU NARAVNO NAKLONJENI ONIMA KO IH PLACA.IZVINI AL INTELIGENTAN COVJEK SE KORISTI VLASTITIM MOZGOM ZA RAZMISLJANJE
NE TREBA MU NIKO REC NI KO JE ,NITI STA JE
NITI NA KOJI NACIN TREBA REZONOVAT.
TOLIKO O INTELIGENCIJI
Na vrh Go down
Drug




Broj komentara : 22
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-22

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 2:13 am

Evo i ja bih malo zadivanio.
Nisam siguran, da li je ljudima jasno da nama (tj. nasim plemenima) potrebna jedna celicna pesnica, koja drzi sve pod kontrolom? Ako nije, pogledajte desavanja na nasim podnebljima u zadnijm godinama. U rijecima nadrealista:
Drage krave, konji i ovce.. ako vam pogled nije nacionalizmom pomucen, pogledajte cinjenice, navedene od cijenjenog Skity-ja i mislite malo na sljedece generacije. Ko porica prednosti yuge je daleko od realiteta. Ali to je nas najveci problem: hocemo uvijek biti nesto drugo, misleci da je to drugo bolje.
Na vrh Go down
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: svaka cast   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 3:56 am

lijepo mi divanis druze i svako ko iole normalno razmislja svojom glavom morat ce se slozit sa cinjenicama koje su navedene,fala na podrsci, a da znate ima nas stvarno puno koji razmisljau na ovaj nacin.OSTAJTE OVDE SUNCE TUDJEG NEBA NECE VAS GRIJATI KO STO OVO GRIJE.60-IH I 70-IH IZ SFRJ JE ODLAZIO NAJNEPISMENIJI NAROD NA RAD U INOSTRANSTVO,ONAJ KO NIJE MOGO NAC SEBI NORMALAN POSO U TADASNJOJ DRZAVI, A SAD JE NAOPAKO
IZ ZEMLJE IZLAZI INTELIGENCIJA
ZAR TREBA BILO KOJI DRUGI KOMENTAR ILI UPOREDJIVANJE .
Na vrh Go down
Drug




Broj komentara : 22
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-22

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 4:19 am

Citajuci ova navedena misljnenja, ali i slusajuci veliki broj nasih zemljaka,ne mogu a da se ne zapitam (a vi mi cijenjeni sugovornici odgovorite):
Izgleda da je na svijetu najveca blagodat, cak nirvana slobodno reci, ja sam musliman. Cinjenica jeste da majke i ocevi nemaju problema na poslu kada im se dijete izjsani kao musliman. I to je tacno da imamo vjerska prava. Jeste do duse, da su ta prava kostale hiljade nevinih zivota. Ali eto. Bosanska djeca zive kraj letalgicnih roditelja, koji su u mentalnom grcu stvorenom brigom za goli opstanak. Ali mogu slobodno reci da su muslimani. Djeca se pustaju uciti vjeronauci (u skoli !!!!!), gdje samo fali da im se objasni da samo moraju sjesti, klanjati se Allahu dragom i sve ce biti u redu. Mladi momci, ratni invalidi, prodaju sirom Bosne rabljenu odjecu ili knjige, zive na ulicama u gradovima ciji gradonacelnici 5 puta klanjaju pa malo vremena im ostaje brinuti se za tako nevazne stvari (ali je tim ljudima vjerovatno lakse kad znaju da im se djeca slobodno kao muslimani mogu izjasniti). Penzioneri sa berama na glavi kopajuci po kontejnerima u potrazi za hranom ili sl. su istom tom mjerom zahvalni za izborena vjerska prava. Cak i tada kad se na svako 14,2 m nova dzamija gradi, jer to je mjerilo naseg prosperiteta. Na sve te dogadjaje, hvala bogu pa mozemo slobodno reci da smo muslimani. NAPOMENA: U textu iza musliman, zamisli srbin ili hrvat; iza djamija, crkva.
U Yugi je bila ili kolektivna patnja ili kolektivni dernek. A sto su Tito (i funkcioneri) sebi vile pravili, to je normalna ljudska stvar. Zamislite da nije. Ne bi bio priznat ni od jednog ozbiljnog politicara u svijetu.
Sto se mene tice, ja bih radije volio reci: ja sam bogat (zdrav, srecan ili vecina adjektiva). A da sam musliman, to zna onaj ko treba znati i to je privatna stvar koja u vremenima kad je kapital pregazio moral se ne mora svakome na nos nabijati.
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 2:12 pm

E narode ja necu puno komentarisati o ovome samo cu reci jednu stvar da vi ovde malo vise pricate glupost.Cjelo vrijeme napadate one koji su na vlasti i koji imaju mogucnost da grade kuce i vile,a ni jedan od vas nece priznati da ste i sami takvi i da ste i vi na njihovom mjestu isto bi ste radili tj gradili kuce i vile i isli koje kuda jer je to u ljudskoj naravi svi smo mi takvi cim se docepamo malo vlasti i para sve nam to udari u glavu i onda samo gledamo sebe.Ja cu vam reci da je malo onih koima vlast i novac ne udari u glavu ustvari skoro da ih nema nikako,
E toliko od mene
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 2:17 pm

Medu moj nije bas tema o tome .Ti ode skroz off topic.Ma hajd znam ja da si tek ustala pa nekontas jos hehehehehhe.De se ti malo razbudi .A tema je oko yu-nostalgije i da li je ovaj ili onaj sistem bolji i zasto .
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:23 pm

skituljko (citat):
IPAK SE VIDI KO MALKICE VISE POSMTRA STVARII POSTAVLJA IH NA PRAVO MJESTO IKO NIJE ZATROVAN MEDIJSKIM PATKICAMA O NACIONALNOSTI I NACIONALIZMU DA BI SE SAKRILE IZAKULISNE RADNJE OD POLUPISMENOG OBICNOG NARODA,FALA NA PODRSCI NEENO ,ZNAO SAM DA CU U TEBI IMATI ISTOMISLJENIKA.
i JEDNA PORUKICA ZA BECU,BECO OCIGLEDNO DA GLEDAS TV I SLUZIS SE IZVORIMA MEDIJA KOJI SU NARAVNO NAKLONJENI ONIMA KO IH PLACA.IZVINI AL INTELIGENTAN COVJEK SE KORISTI VLASTITIM MOZGOM ZA RAZMISLJANJE
NE TREBA MU NIKO REC NI KO JE ,NITI STA JE
NITI NA KOJI NACIN TREBA REZONOVAT.
TOLIKO O INTELIGENCIJI

Skiti ja nebi da raspravljan o svojoj inteligenciji onoliko koliko sam ja inteligenta imaju testovi koji mogu odlucivati a ne ti, a druga stvar Beca ne samo da gleda TV i cita novine nego i živi u BOSNI u odlicno znam kako mi je. I svi vi koji komentariste niko od vas ne zivi u BOSNI i neznam jeli iko od vas prolijevao krv za ovu zemlju ili je 92 ispalio ko vecina. Lako je biti vani i srati kako je BOSNA fuj i država fuj , jeste li vi svjesni da BOSNA postoji prvi put u historiji ( uzmite malo historije od Cekica nece skoditi ), onakva kakva jeste ja nemam druge i nedam da mi pricate o njoj . A o tome kakav je zivot ovde, ako radis i imas, evo vam moj primjer radim i zivim od jedne plate, zivim solidno, ali sa 31 godinu sam imala svoj stan, moj stan , nije pod kirijom nego je moj. Eto kako ja zivim soldino, da mogu jednom godisnje otici na more sa svojim djetetom, da jednom godisnje mogu sebi priustiti zimovaje nije neko ali je zimovanje na Bosanskim planinama.
A druga stvar kome se god nesvidza u ovoj zemlji siroke granice pa razgulite a o tome kakav je zivot u BOSNI i kako se zivi mogu jedino da podrzavam MEDENU jer ona zivi ovde a vama ostalim ocito BOSNA nije valjala pa zato ste otisli iz nje pa sad otamo komentarisete kako je BOSNA fuj, jos ce sad biti komentar tipa nismo mi otisli otjerali su nas agresori , a sto to mene nije otjerao agresor i meni slicne.
Nego dragi moj ostanite vi tamo gdje jeste super vam je tamo a ja ostajem u svojoj BOSNI i sa svojim lopovima na vlasti da uzivam. SRETNO
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:30 pm

E Becano ako te bas zanima ja sam bio dole citav rat .I posebno od alije i alijica nisam dobio nista kao materijalnui ili moralnu satisfakciju citav rat. Niko nije ni rekao da bosna nevalja ,naprotiv valja ona ali vladajuce (nacionalne stranke) ,je unistavaju.Moje misljenje jedino ko brani sadasnji sistem su oni koji su malo vise zaludjenmi sa njim i oni koji se grebu od vlast ,tj. imaju koristi.Pa naravno ko onda nebi taj sistem ,ma koliko pogresan bio, branio.Mislim da sam jasan .....

Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:42 pm

Svaka cast na tome da si bio ovde citav rat, jos veci si u mojim ocima ako ti to sta znaci .
A sto se tice ovog sistema naravno da ga branim , jer ovaj sistem mi je dao sve , sto nemogu reci za onaj.
Dao mi je posao sto je najbitnije i ne samo jedan posao nego sam prosle godine imala i dva posla sto znaci ako hoces raditi ima posla.
Ako se zelis skolovati isto tako mozes bez ikakvih problema , trenutni moj problem je sto nece da mi priznaju skolu ali nema veze , priznace akobogda samo dok se jos sredi vlast hocu reci dok moja stranka preuzme kormilo i akobogda kad oni zavladaju idemo dalje da uzivamo u ljepotama nase drage Bosne i Hercegovine.
Neno nije BOSNA tako losa samo treba znati ploviti, moras imati dovoljno inteligencije da znas ploviti u ovim g......... i ide sve super, mada eto neki kao npr. nas SKITULJKO smatra da nisam dovoljno inteligentna
Samo se vi opustite u uzivajte u ljepotama dijaspora ja mi cemo ovde u plivati u nasim go...ma
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:46 pm

E ljudi da vam ja nesto kazerm ja sam citav rat provela ovde i mogu da pricam o tim stvarima kako je kome bilo.Beco potpuno te podrzavam kao i sto sam podrzavala naseg ALIJU rahmet mu dusi.Za one koji neznaju meni je Alija dao stan da biram,posao i ovo sto danas imam hvala bogu a imam sasvim dovoljno ne zalim se ako nista mogu slobodno reci da sam muslimanka a to u vase ili kako vi kazete titino doba se nije moglo.
A molila bi vas procitajte malo o mladim muslimanima i za sta su se borili u to doba i zasta su bili po zatvorima i ko.
Na vrh Go down
beca




Broj komentara : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:49 pm

To Medeno vidi se ko je prolijevao KRV za ovu nasu drzavu kakv je takva je ali je nasa i lili smo krv za nju
Na vrh Go down
neeno
Admin
Admin
neeno


Broj komentara : 432
Reputation : 0
Points : 9
Registration date : 2008-10-11

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: re   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 7:54 pm

O mladim muslimanima posebno cu postove da pisem .alija bicakcic i klika ondasnjeg vremena .Samo za info .Ko se sjeca onoga cengica sa pocetka rata koji je zgulio za Tursku.Nadrealisti ga imitirali.Brcica mali.E on je za info bio aliji cuvar u zatvoru u onome sistemu .Vidi kakva nam je trebala intelektuala da nam vodi drzavu.Njega kada vidis isti ko ovaj nas danjasnji Teletabis(s.tihic).Nezna kasike do usta donijeti


Neeno....
Na vrh Go down
https://bihgeto.forumieren.com
skituljko




Broj komentara : 59
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-11-02

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: eh da nastavimo   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeMon Nov 24, 2008 1:29 am

da,to je to na ono na sta trebamo bit ponosni,pljunuto je od onih koji nebi smjeli ni pomislit da pljunu na ono zasta je dato hiljade zivota,to vuce onu pricu iz druge politicke teme na ovom forumu,da su nasa braca ,djeca ili rodjaci bili samo topovsko meso
za interese ,ne nase politike ili boljitka nase,m narodu,nego interesima zapada i istoka
.Zavedeni narod je medijima napajan mrznjom prema drugim nacijama ,jer je to jedini nacin bio da se rasparca JUGA.Ali ima stvari sa kojima se moram slozit sa mojim drugom,vidi se da sagledao situaciju u Bosni kakva je sad.Da ali moj jarane dragitvoje izrazavnje je za skolovane ljude koji znaju da citaju izmedju redova.,sve ono sto si napiso ,stoji i stoposto je tako.Ali moramo se okrenut u ono vrijeem dok je Broz bio predsednik,u mojoj kuci se uvijek klao kurban sto znaci da mi nije niko branio da budem musliman ni u ono vrijeme,dragi moj ,YTito jeste gradio vile imo svoje vozove,brodove i sta sve vec ne,ali narod mu nije bio gladan,nase skole su bile najpriznatije u svijetu.,nashi strucnjaci su gradili nasu Zemlju ,nisu morali ic po svijetu da rade najgore i najprljavije poslove da se izbore za golu egzistenciju,sad imamo svoju drzavu koju bi svako normalan napustio zato sto je borba za goli opstanak u nasoj zemlji u 70%slucajeva toliko ogorcena da vise narod nema snage da se bori.Nakoji nacin mladi covjek moze razmisljati da formira sebi porodicu.Volim ja Bosnu i volicu je dok sam ziv i nikad necu pljunut na nju.Ali hocu da vam kazem;sve ovo sto sam napiso nek budu moji noborivi razlozi za jugo-nostalgiju.DRAGO MI JE STO JE TEMA DOBILA OVOLIKO ODJEKA I DRAGO MI JE DA SE U VECINI SLUCAJEVA IPAK INTELIGENCIJA OGLASILA I STALA JEDNI PORED DRUGIH ,JER JE TO JEDINI NACIN DA OTVORIMO OCI ONIMA KOJI NE VIDE GOLU ISTINU.POZDRAVLJAM VAS SVE I NADAM SE DA CE NA SVIM CHATOVIMA KOJI IMAJU FORUM BIT OVO JEDNA OD NAJCITANIJIH TEMA I JEDNA OD GLAVNIH TEMA OKO KOJE CE SE RASPREAVLJAT.FALA KEMI I NENI NA RAZUMIJEVANJU I PODRSCI.A OSTALIMA PORUCUJEM I TOPLO PREPORUCUJEM DA MALO POGLEDAJU NA OVU TEMU IZ VISE UGLOVA ,NE IZ JEDNOG UGLA KOJI NAM SERVIRA SADASNJA VLAST U BIVSIM REPUBLIKAMA JUGOSLAVIJE.NOORMALNO JE DA SE ONI GRCEVITO DRZE SVOJIH POLOZAJA ALI NIJE NORMALNO SLIJEPO IM VJEROVAT.LJUBI VAS I POZDRAVLJA VAS SKITI
Na vrh Go down
medena
Moderator
Moderator
medena


Broj komentara : 539
Age : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 2008-10-28

Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitimeMon Nov 24, 2008 11:34 am

Skiti lijep pozdrav za tebe,ali zelim se nadovezati na vasu temu o tome kako se u vasim kucama u doba tite klanjalo i klao kurban pa me nesto natjera da vas priupitam jeli to bilo javno kao sto je to danas da gdje god da odes slobodno kazes da si muslimanske vjeroispovjsti ili se sve radilo krijuci,a kad bi te upitali sta si po nacionalnosti Question Jesi li govorio da si JUGOSLOVEN kao sto su mnogi govorili koji su se bojali titinog rezima ili si slobodno rekao onako javno i naglas ja sam muslim Exclamation
Licno ja sam imala iskustvo kad sam imala 10 godina da me je curica za koju znam da je muslimanka jer je isla samnom u razred pitala STA SI TI PO NACIONALNOSTI Question I naravno posto se moj babo potrudio da me nauci sta je musliman sta srbin i sta hrvat odgovorila sta sam,da sam muslimanka. a znas sta me je ona upitala A STA TI JE TO,naravno njen otac je bio jedan od kako ih ja znam nazvati KOMUNJARE, a tako ih zovem jer su vecina trih takvih prodali i rodeno djete da da dokazu u taj vakat pred vlasti kako su oni patrijote.
Na sve to moj komentar je FUJJJJ. povracam
Toliko od mene sad zasad, a da ostajem svom neeni duzna sliku ko je bio tito i teksta naravno sreco u skorije vrijeme i to nabacim cim bond 007 odradi poslic fotografa mig
Na vrh Go down
Sponsored content





Da li ste jugo nostalgicar/ka Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li ste jugo nostalgicar/ka   Da li ste jugo nostalgicar/ka Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Da li ste jugo nostalgicar/ka
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bih-Geto :: Politika i desavanja :: Politika-
Idi na: